UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podsumowanie grudniowego turnieju tańca

 
Elbląg, Podsumowanie grudniowego turnieju tańca
fot. nadesłana

W niedzielę, 8 grudnia w hali MOS przy ul Kościuszki rozegrany został Turniej Młodych Tancerzy, dedykowany on był dzieciom rozpoczynającym przygodę z tańcem.

Podczas Turnieju Młodych Tancerzy wystąpiły dzieci i początkujące pary tańca towarzyskiego z klubów i szkół tanecznych, nie objęte jeszcze systemem rywalizacji sportowej. Zawody rozegrane zostały według zasad obowiązujących na profesjonalnych zawodach tanecznych. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach ułożonych według wieku i zaawansowania tanecznego.

Koncepcja turnieju jest pomyślana tak, aby dzieci już na początku swojej przygody z tańcem wdrażane były w system, w którym poza zajęciami mają okazję jeszcze podjąć się rywalizacji na parkiecie – mówi instruktor Anna Czyżyk z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Moim podopiecznym towarzyszyła dziś ogromna trema ale i radość, że mogą się zaprezentować przed najbliższymi i zobaczyć jak to jest zatańczyć na zawodach.

W organizacji turniejów instruktorzy widzą również korzyść dla siebie - Turniej to także dobra okazja dla nas aby wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z trenerami z innych klubów, aby ocenić swoją pracę na tle innych klubów oraz ocenić postępy i poziom swoich par – dodaje instruktorka.

W turnieju wzięło udział 82 uczestników w wieku od 7 do 13 lat z Olsztyna, Morąga, Ornety, Tczewa, Gdańska i Elbląga. Komisja sędziowska uhonorowała wszystkich uczestników przyznając im miejsca na podium i medale. Grupie dwudziestu elbląskich adeptów tańca dodatkowo została przyznana pierwsza w ich „karierze” klasa taneczna. Przeklasyfikowania uzyskali również inni tancerze.

 

Nadanie klasy tanecznej „G”

Gabriel Klimathi i Nawojczyk Maja – Power Dance Olsztyn

Adam Panek i Julia Rosenkiewicz – Jantar Elbląg

Nadanie klasy tanecznej „F”

Oliwier Bartnik i Blanka Giak – Szkoła Tańca U Mirka – Morąg

Piotr Kusiuk i Lena Szczepańska – Jantar Elbląg

Konrad Koperczak i Wiktoria Sroka – Jantar Elbląg

 

Podczas turnieju nie zabrało też pokazów tanecznych w wykonaniu najmłodszych uczestników imprezy czyli przedszkolaków. Mamy nadzieję, że niektóre z nich połkną bakcyla i występy ich starszych kolegów przyczynią się do kontynuowania przez nich tanecznej drogi.

Turniej Młodych Tancerzy był realizowany w ramach zadania „Warmia i Mazury – roztańczony region” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Otwierał Pan Czyżyk, prowadziła Pani Czyżyk, nagłaśniał młodszy Czyżyk, a wypowiada się jeszcze inna Pani Czyżyk. Czyżby przypadek? Nie sądzę.
Reklama