Pogrom na koniec rundy zasadniczej

Elbląg, Wiktor Franc dołączył do drugoligowców elbląskiego Mlexera
Wiktor Franc dołączył do drugoligowców elbląskiego Mlexera (fot. Mlexer)

Elbląski walec tym razem przetoczył się po drużynie MUKS Beinteractive Gąbin. Elblążanie na Mazowszu oddali tylko jeden punkt i spokojnie mogą przygotowywać się do drugiej rundy rozgrywek.

Ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi elbląski Mlexer rozgrywał w Gąbinie. Tamtejszy MUKS Beinteractive nie był w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi elblążanami. Wystarczy spojrzeć na wyniki poszczególnych pojedynków: w większości gospodarze potrafili urwać gościom pojedyncze sety.

Wyjątkiem były starcia singlowe Wojciecha Chrząszcza. Starcie z Sebastianem Kopackim mogło być ozdobą meczu. Pierwszego seta elblążanin wygrał do czterech. Kolejne dwa oddał i przy stanie 2:1 dla Beinteractive odwrócił losy pojedynku. W tym momencie elblążanie prowadzili już 4:0. Kiedy i deble padły łupem tenisistów Mlexera było wiadomo, że do Elbląga pojadą dwa punkty.

Ostatecznie elblążanie wygrali 9:1, a jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Sebastian Musiał, który 3:1 wygrał z Wojciechem Chrząszczem. Ten pojedynek nie miał już żadnego znaczenia dla przebiegu meczu.

Dobra forma elblążan i zmiana w składzie (Wiktor Franc zastąpił Krystiana Kawiaka) jest dobrym prognostykiem przed walką w rundzie rewanżowej. Elblążanie pierwszy etap rozgrywek kończą z dorobkiem 11 punktów. Drugą rundę spędzą w grupie walczącej o utrzymanie, chociaż do pierwszej szóstki zabraknie im prawdopodobnie niewiele. Na razie musimy poczekać na pozostałe rozstrzygnięcia w naszej grupie II ligi.

MUKS Beinteractive Gąbin – Mlexer Elbląg 1:9

Mlexer: Kołaciński (2,5), Makowski (2,5), Franc (2,5), Chrząszcz (1,5)

Michał Lewandowski – Piotr Kołaciński 0:3 (-4, -6, -7)

Sebastian Musiał – Wiktor Franc 1:3 (-8, -8, 9, -9)

Andrzej Wawrzyniak – Andrzej Makowski 1:3 (-4, 6, -7, -9)

Sebastian Kopacki – Wojciech Chrząszcz 2:3 (-4, 6, 9, -4, -8)

Sebastian Kopacki, Sebastian Musiał - Wiktor Franc, Andrzej Makowski 0:3 (-6, -8, -3)

Andrzej Wawrzyniak, Michał Lewandowski - Piotr Kołaciński, Wojciech Chrząszcz 1:3 (-8, 11, -9, -1)

Michał Lewandowski - Andrzej Makowski 1:3 (-7, -5, 8, -7)

Sebastian Musiał – Wojciech Chrząszcz 3:1 (9, -5, 7, 8)

Andrzej Wawrzyniak – Piotr Kołaciński 1:3 (8, -5, -8, -9)

Sebastian Kopacki – Wiktor Franc 1:3 (-9, 9, -4, -1)