Pogrom w wykonaniu Błękitnych

Lider tabeli ligi okręgowej Błękitni Orneta nie mieli litości dla kolejnego rywala. Zespół Janusza Buczkowskiego w 10. serii spotkań rozgromił na wyjeździe GLKS Miłakowo aż 8:1. Punkty bez konieczności gry zainkasował Barkas Tolkmicko, który za mecz z Drwęcą Nowe Miasto otrzymał walkowera.

Postrzelali w Miłakowie
     Goście z Ornety już w 11. minucie meczu rozpoczęli demontaż miłakowskiej ekipy, a sygnał do ataku jako pierwszy dał Paweł Zajączkowski, który skorzystał z dokładnego podania Wojciecha Czerniewicza i otworzył wynik. Po kolejnych pięciu minutach było już 2:0, a z błędu defensywy (złe wybicie piłki z pola karnego) skwapliwie skorzystał Janusz Żmijewski, który, nie namyślając się długo, uderzył z pierwszej piłki z 22 metra i umieścił futbolówkę w siatce. W 27. minucie było już 3:0 i znów pomyliła się defensywa miejscowych, która zastawiła nieudaną pułapkę ofsajdową. Daniel Kogut nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Goście grali jak z nut, a gospodarze byli jedynie tłem dla dobrze dysponowanych ornecian. Dość powiedzieć, że pierwszy, niegroźny, strzał na bramkę Roberta Szełemeja oddali w 30. minucie meczu. Po upływie kolejnej minuty Błękitni prowadzili już 4:0, a gola zdobył Tomasz Lasocki - minął w pełnym biegu bramkarza i uderzył obok niego. Po kolejnych sześciu minutach na 5:0 podwyższył Piotr Werhun, który wykorzystał dokładną wrzutkę Rafała Mianowskiego i uderzył głową nie do obrony. Wynik 5:0 utrzymał się do gwizdka sędziego oznaczającego przerwę.
     W drugiej części meczu nadal goście z Ornety niepodzielnie panowali na boisku, ale nie byli już tak skuteczni. Zdobyli „zaledwie” trzy bramki (Wojciech Czerniewicz, Wacław Szczęch i po raz drugi w meczu Lasocki) oraz stracili jednego gola. Na osiem minut przed końcem, po błędzie Zajączkowskiego honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Adam Ostrouch. Nie zmieniło to faktu, że lider potwierdził swoje aspiracje sięgające awansu, a co ważniejsze, zaprezentował formę, która pozwala urzeczywistnić takie założenie.
     GLKS Miłakowo - Błękitni Orneta 1:8 (0:5)
     0:1 - Zajączkowski (11.), 0:2 - Żmijewski (16.), 0:3 - Kogut (27.), 0:4 - Lasocki (31.), 0:5 - Werhun (37.), 0:6 - Czerniewicz (57.), 0:7 - Szczęch (73.), 1:7 - Ostrouch (82.), 1:8 - Lasocki (88.)
     Błękitni: Szełmej - Kowalski, Mianowski (81. Michalski), Gromek, Werhun, Kogut (70. Szczęch), Żmijewski, Zajączkowski, Kobierski (53. Dublanka), Czerniewicz (64. Nędzi), Lasocki.

Punkty bez gry
     Barkas Tolkmicko nawet nie musiał wychodzić na boisko, by zainkasować pełną pulę w starciu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Działacze z Nowego Miasta Lubawskiego dzień przed meczem poinformowali klub z Tolkmicka, że rezygnują z przyjazdu, gdyż nie są w stanie skompletować pełnego składu. To rozwiązanie pozwoliło zespołowi Pawła Karpowicza awansować na 4. lokatę w tabeli ligi okręgowej.
     Barkas Tolkmicko - Drwęca NML 3:0 (walkower)

Pozostałe wyniki 10. kolejki ligi okręgowej gr. II warmińsko-mazurskiej:

GLKS Jonkowo - Grunwald Gierzwałd 4:0 (2:0)
     1:0 - Kukuć (16.), 2:0 - Stępień (20.), 3:0, 4:0 - Kukuć (67., 80.)

Olimpia Olsztynek - Warmiak Łukta 6:0 (5:0)
     1:0 - Pawlak (4.), 2:0 - Wanisiewicz (17.), 3:0 - Rykowski (24.), 4:0 - Duch (32.), 5:0 - Pawlak (42.), 6:0 - Arcipowski (66.)

Unia Susz - Iskra Narzym 2:0 (0:0)
     1:0 - Michałowski (52.), 2:0 - Staniec (73.)

Osa Ząbrowo - Ossa Biskupiec Pomorski 2:2 (1:2)
     1:0 - Paczkowski (3.), 1:1 - Duda (9.), 1:2 - M. Harmaciński (15.), 2:2 - Solecki (65.)

Wel Lidzbark Welski - GKS Stawiguda 2:1 (1:0)
     1:0 - ? (3. k.), 2:0 - ? (48.), 2:1 - Jędraszek (80.)

Ewingi Zalewo - Orzeł Janowiec Kościelny 3:1 (2:1)
     0:1 - Serowik (9.), 1:1, 2:1, 3:1 - Radecki (32., 34., 67.)