UWAGA!

Pokazać się ze Zniczem

 
Elbląg, (graf. Olimpia Elbląg)
(graf. Olimpia Elbląg)

Olimpia Elbląg weszła w najważniejszy cykl przygotowań przed startującą za niespełna dwa tygodnie ligą. Obecną dyspozycję podopiecznych Adama Borosa będzie można sprawdzić w najbliższą środę (11 lipca) w meczu sparingowym ze Zniczem Biała Piska.

Miniony tydzień był niezwykle intensywny pod względem gier kontrolnych. Trzy mecze w ciągu siedmiu dni pozwoliły sztabowi trenerskiemu Olimpii zdecydować o przydatności poszczególnych graczy, wyciągnąć wnioski i poprawiać szwankujące mankamenty. Wyniki w sparingach nie są najważniejsze, jednak ostatnie zwycięstwo z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin poprawiło morale zawodników i nastroje kibiców.
       W najbliższą środę żółto-biało-niebiescy ponownie zaprezentują się w meczu przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie stary znajomy z trzecioligowych boisk - Znicz Biała Piska. Obie drużyny grały ze sobą po raz ostatni 30 kwietnia 2016 r.. Olimpia wygrała w Białej Piskiej 2:0 (dublet Antona Kolosova).
       W ostatnim meczu sparingowym z Zagłębiem w podstawowym zestawieniu wystąpiło trzech nowo pozyskanych graczy Olimpii: Kuczałek, Sedlewski i Bogdanowicz. Czy jest to sugestia dotycząca pierwszego składu na mecz inauguracyjny II ligi z Widzewem? Czas pokaże. Na pewno wszyscy zaprezentowali się przyzwoicie i wydaje się, że są to wzmocnienia, a nie uzupełnienie składu. Olimpia wciąż szuka bramkostrzelnego napastnika. Ze wzruszeniem wspomina się gracza typu Paweł Piceluk. W ostatnim sparingu niemoc strzelecką przełamał Jakub Bojas, testowany zresztą na pozycji napastnika.
       Dla drużyny z Białej Piskiej sparing z Olimpią będzie pierwszym po przerwie letniej. Znicz wrócił do treningów 9 lipca. Liga, w której występuje najbliższy przeciwnik Olimpii, rozpoczyna się dopiero 11 sierpnia. Zatem teoretycznie podopieczni Adama Borosa powinni mieć większe szanse na pokazanie swoich umiejętności ofensywnych.
       Mecz Olimpii Elbląg ze Zniczem Biała Piska w środę 11 lipca o godz. 18 na stadionie przy ul. Moniuszki. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć na stadionie przy ul. Agrykola, ale uniemożliwiają to prace przy budowie oświetlenia.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama