UWAGA!

Półfinałowe turnieje z udziałem Olimpii

 Elbląg, Półfinałowe turnieje z udziałem Olimpii

Zimowe halowe rozgrywki Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wchodzą w fazę półfinałów. Młodzieżowe drużyny Olimpii Elbląga staną do rywalizacji w kategoriach Młodzika, Orlika oraz Żaka.

Szerzej o turnieju ćwierćfinałowym w kat. Młodzika starszego (rocz. 2007) pisaliśmy tutaj. Podopieczni trenerów Albertowicza i Syroki półfinałowe zawody rozegrają w niedzielę, 15 grudnia (Hala Urania w Olsztynie). Równolegle odbędą się dwa turnieje: jeden dla regionu zachodniego i jeden dla regionu wschodniego. W każdym wystąpi po 6 drużyn. Przeciwnikami Olimpii będą: AS Stomil Olsztyn, DKS Dobre Miasto, Sokół Ostróda, Constract Lubawa i Wkra Działdowo. Do finału awansują trzy drużyny.

W młodszej kategorii Młodzika (rocz. 2008) Olimpia również awansowała do półfinału po zajęciu trzeciego miejsca w grupie z równą ilością punktów co pierwszy Huragan Morąg i druga Zatoka Braniewo. Półfinałowy turniej rozegrają w sobotę, 14 grudnia, w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu od godz. 10.. O promocję gry w finale z Olimpią powalczą: Zatoka Braniewo, Sokół Ostróda, GKS LZS Wikielec, Mały Jeziorak Iława i Poncio 2010 Lidzbark.

Szczegółowo opisywaliśmy także ćwierćfinał Olimpii kat. Orlik młodszy (rocz. 2010), która swój półfinał rozegra w sobotę, 14 grudnia, również w hali przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu (start godz. 14.). W tej kategorii wiekowej odbędą się trzy półfinały, w każdym po 6 drużyn. Awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły. Olimpia w swojej grupie zmierzy się z: Zatoką Braniewo, Polonią Lidzbark Warmiński, Młodym Piłkarzem Jankowo, Żuri Olsztyn oraz ze Stomilem Olsztyn. Niestety w ćwierćfinale zakończyli przygodę Orlicy z rocznika 2009. Żółto-biało-niebiescy zajęli piąte miejsce w grupie, notując 1 zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki.

W fazie półfinałowej żółto-biało-niebieskich reprezentować będzie także Żak starszy (rocz. 2011) i młodszy (rocz. 2012). Żak starszy rywalizować będzie z: Polonią Lidzbark Warmiński, Zatoką Braniewo, Victorią Bartoszyce, Naki Olsztyn i Żuri Olsztyn w niedzielę, 15 grudnia, w Lidzbarku Warmińskim. Żak młodszy zagra z: DKS Dobre Miasto, Huraganem Morąg, Sokołem Ostróda, Progresem Lidzbark Warmiński i Polonią Lidzbark Warmiński w sobotę, 14 grudnia, w Dobrym Mieście.

Rozgrywki w kategorii młodzika młodszego (rocznik 2008 i młodsi) oraz orlika starszego (rocznik 2009 i młodsi) są jednocześnie eliminacjami do Turnieju Finałowego o Puchar Prezesa PZPN U-12 i U-11, który w lutym odbędzie się w Warszawie.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama