UWAGA!

PONY CUP 2021

 Elbląg, PONY CUP 2021
Fot. nadesłana

W ubiegły weekend (25-26.09) na terenie Fundacji Końskie Zdrowie odbył się PONY CUP 2021 Jarpol Hobby Horse Elbląg, dla dzieci startujących na hobby horse (konik na kiju). Zawody te składały się z trzech konkursów – mini, pro i potęga skoku i zgromadziły 70-ciu zawodników.

Dzień wcześniej na drugim końcu polski miało miejsce inne wydarzenie organizowane przez Fundację Końskie Zdrowie. W sobotę, odbyło się PONY CUP 2021 Zabrze, którego gospodarzem była Agnieszka Michalska – prezes Klubu Jeździeckiego Maciejówka MOSiR Zabrze. W zawodach dla najmłodszych rozegrano trzy konkursy dla dzieci i młodzieży a różnym stopniu zaawansowania jeździeckiego. W konkurencjach wzięło udział ponad 60-ciu zawodników z kilku różnych lokalnych stajni.

 

- Mając na uwadze stałe i trwałe zaangażowanie organizatorów zawodów, zawodników i ich rodzin, gospodarzy zawodów i stajni biorących w nich udział, dokładamy starań by kolejny, piąty już sezon był pozytywnie wyjątkowy. W tym roku możemy powiedzieć, że staliśmy się ogólnopolskim organizatorem zawodów jeździeckich dla dzieci i w ten sposób bardzo aktywnie promujemy jeździectwo oraz życie w stajni wsród najmłodszych i najbardziej początkujących jeźdźców. Mamy też już pierwszych zawodników rangi krajowej, którzy zaczynali starty w cyklu zawodów PONY CUP. Zorganizowaliśmy już 7 zawodów, w których udział wzięło około 450 zawodników i nagrodziliśmy tyle samo uczestników przy współpracy z różnymi stajniami w regionie Warmii i Mazur oraz woj. Śląskiego. Cieszy Nas tak duże zainteresowanie - mówi prezes fundacji Końskie Zdrowie.

 

Nad cyklem zawodów jeździeckich dla dzieci PONY CUP 2021 patronat honorowy po raz trzeci objął Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego.

Ewa Obrycka-Błaut prezes Fundacji Końskie Zdrowie

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama