UWAGA!

Poznaliśmy sparingpartnerów Olimpii

 Elbląg, Poznaliśmy sparingpartnerów Olimpii
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Gdy wybrzmi już tradycyjne „święta, święta i po świętach” i nadejdzie nowy rok, dla piłkarzy Olimpii Elbląg rozpoczną się przygotowania do rundy rewanżowej. Podczas blisko dwumiesięcznego okresu przygotowawczego żółto-biało-niebiescy rozegrają przynajmniej osiem sparingów.

Styczeń to czas, w którym często powtarza się, że nadchodzi okres ładowania akumulatorów, budowania bazy na cały rok. Weryfikacją będzie jednak boiskowa dyspozycja. Żółto-biało-niebiescy na pierwszych zajęciach spotkają się 7 stycznia.

- Będziemy się przygotowywać na własnych obiektach. W trakcie przerwy zimowej mamy zaplanowany także obóz dochodzeniowy – zdradził Kamil Wenger, obrońca Olimpii Elbląg.

Wśród sparingpartnerów żółto-biało-niebieskich pojawią się drużyny występujące na różnych poziomach rozgrywkowych. Trzecioligowców reprezentować będzie m.in. Radunia Stężyca. Wicelider III ligi grupy II przyjedzie do Elbląga 1 lutego 2020 roku. Będzie okazja do obejrzenia byłych graczy Olimpii, czyli Radosława Stępnia, Krzysztofa Iwanowskiego, Kacpra Tułowieckiego, Filipa Burkhardta, a także Jakuba Bojasa, który z żółto-biało-niebieskim pożegnał się przed trwającym sezonem.

Latem doszło zresztą także do innych sentymentalnych pożegnań. Z Agrykola 8 odeszli również Michał Ressel i Anton Kolosov, znajdując zatrudnienie w Huraganie Morąg. Siódma drużyna III ligi grupy II ma zagrać z Olimpią 15 lutego 2020 r. w Elblągu.

Najciekawszymi pojedynkami wydają się jednak spotkania z pierwszoligowcami. Osiem dni po rozpoczęciu przygotowań Olimpia ma zagrać z rywalem iście hitowym z punktu widzenia kibiców z Elbląga i Olsztyna. Pojedynek dwóch największych klubów w województwie zawsze nabiera dodatkowego prestiżu. Mecz Olimpii ze Stomilem zaplanowano na 15 stycznia 2020 roku. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie-Cetniewie. Trzy dni później innym pierwszoligowym rywalem będzie Olimpia Grudziądz, z którą żółto-biało-niebiescy rywalizują w ostatnich latach systematycznie. Dla podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka będzie to pierwszy sparing podczas przygotowań.

- Pozostaje ewentualność rozegrania jeszcze jednego sparingu, najlepiej z mocnym przeciwnikiem. Jeżeli nastąpią zmiany, niezwłocznie o tym poinformujemy. - przekazał Łukasz Wesołowski, specjalista ds. mediów i marketingu Olimpii

Walkę o ligowe punkty i pozostanie w II lidze Olimpia rozpocznie w weekend na przełomie lutego i marca. Podopieczni Adama Noconia zmierzą się w Łodzi z Widzewem.

 

Sparingi Olimpii:

15.01.2020 - Stomil Olsztyn w Cetniewie

18.01.2020 - Olimpia Grudziądz w Elblągu

25.01.2020 - Elana Toruń w Elblągu

01.02.2020 - Radunia Stężyca w Elblągu

08.02.2020 - Sokół Ostróda w Elblągu

12.02.2020 - Bałtyk Gdynia w Gdyni

15.02.2020 - Huragan Morąg w Elblągu

22.02.2020 - (przeciwnik nieustalony, najprawdopodobniej trzecioligowy) w Elblągu

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama