UWAGA!

Przed mistrzostwami po formę w góry (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Daniel Mazurek, pierwszy na mecie.
Daniel Mazurek, pierwszy na mecie.

Wrotkarze szybcy elbląskiego UKS „Viking” do 26 sierpnia będą przybywali na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Na obóz przed kolejnymi startami rangi mistrzowskiej pojechali wsparci dotacją finansową z miasta.

W zgrupowaniu uczestniczy czołówka wrotkarzy, z brązowym medalistą mistrzostw juniorów z duńskiego Slaglese Danielem Mazurkiem. To był pierwszy medal dla Polski w ulicznym wrotkarstwie. Obok Mazurka barwy Polski na tych mistrzostwach reprezentował Artur Kisielewski, drugi wrotkarz z UKS „Viking”. W Szklarskiej Porębie wraz z reprezentantami Polski budują formę startujący z mniejszym powodzeniem na przełomie czerwca i lipca w czeskich Benatkach Szymon Angowski, Mateusz Brydziński i Mateusz Skowron. Intensywnie trenują dziewczęta Dorota Kisielewska, Paulina Ignatowicz i Aniela Dymiszkiewicz. Szklarska Poręba powitała wrotkarzy zmienną aurą, ale z każdym dniem pogoda bardziej sprzyja zawodniczkom i zawodnikom.
     - Budujemy formę na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i finał Grand Prix Elbląga, które odbędą się 28 sierpnia na torze wrotkarskim przy ul. Agrykola - mówi Ryszard Białkowski, trener wrotkarzy „Vikinga”. - Chcemy także pokazać jak najlepiej umiejętności wrotkarzy podczas ulicznych mistrzostw Polski zaplanowanych na 31 sierpnia w Elblągu. Po serii treningów i przeprowadzonym dzisiaj sprawdzianie mam powody do zadowolenia. Po wakacyjnej przerwie i odpoczynku zawodniczki i zawodnicy bardzo szybko wrócili do dobrej dyspozycji. Podczas sprawdzianu wszyscy wykazali postęp w osiąganych wynikach. To dobrze rokuje przed zbliżającymi się mistrzostwami w Elblągu - podkreśla trener.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Trzymamy za Was kciuki na elbląskich zawodach. Po górskiej zaprawie, na nizinach powinniście śmigać na wrotkach. Będziemu Was rodzinnie dopingowali. Nie zawiedźcie oczekiwań.
Reklama