UWAGA!

Przed Mistrzostwami Unii Europejskiej (boks)

W dniach 3-9 grudnia we Francji odbędą się Bokserskie Mistrzostwa Unii Europejskiej Kobiet. W Zakopanem trwa zgrupowanie kadry narodowej bokserek, a uczestniczy w nim Sandra Kruk z elbląskiego klubu Kontra.

Zawodniczki będą przebywały w Zakopanem do 17 listopada, a po trzech dniach spotkają się ponownie na dwutygodniowym zgrupowaniu w Grudziądzu, po którym wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na unijne mistrzostwa. Sandra Kruk, zawodniczka Kontry wywalczyła w lutym tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w kategorii wagowej 54 kg. Ostatnio boksowała z powodzeniem, reprezentując barwy Polski w Danii i na Ukrainie.
     - Dziewczyny budują kondycję na górskich szlakach i trenują w hali COS - mówi Leszek Piotrowski, trener kadry bokserek. - Sandra Kruk z elbląskiej Kontry solidnie pracuje na awans do kadry, toczy walki kontrolne i systematycznie poprawia technikę. Naszym i jej zmartwieniem jest powiększająca się waga zawodniczki. Jej rywalką w kategorii 54 kg była do tej pory Karolina Michalczuk z Paco Lublin, aktualna mistrzyni Polski i brązowa medalistka zakończonych ostatnio w Danii mistrzostw Europy. Teraz o miejsce w kadrze na Francję rywalizuje z Natalią Kowalską z Carbo Gliwice i Karoliną Graczyk z Zagłębia Konin, wicemistrzynią Polski seniorek w kategorii wagowej 57 kg. O tym, która z zawodniczek pojedzie do Francji, zadecyduje aktualna dyspozycja i wyniki walk sparingowych w Grudziądzu - mówi trener kadry.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama