Przegrana Truso w Gdańsku (koszykówka)

Elbląg, Przegrana Truso w Gdańsku (koszykówka)

Koszykarze MKS Truso Elbląg nie zdołali zrewanżować się gdańszczanom za porażkę u siebie i we wczorajszym spotkaniu znów musieli uznać wyższość rywala. Drużyna SKK AWFiS Gdańsk pokonała elblążan 74:69.

Podopieczni Arkadiusza Majewskiego jechali do Gdańska z nadzieją na zwycięstwo. Niestety nie udało się. Akademicy zagrali lepiej i dzięki zwycięstwu nad elblążanami wyprzedzili ich w ligowej tabeli.
       Początek spotkania miał wyrównany przebieg z niewielką przewagą na korzyść Truso. Gdy w 8. minucie po raz kolejny do kosza trafił Piotr Matkiewicz, elblążanie prowadzili 14:11. Jak się później okazało były to ostatnie punkty zdobyte przez przyjezdnych w tej kwarcie. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat, dzięki czemu po 10 minutach spotkania mieli dwa punkty przewagi (16:14). Kolejne minuty spotkania to fatalna gra podopiecznych Arkadiusza Majewskiego. Pojawiło się mnóstwo niewymuszanych błędów, strat przy podaniach. Niemoc strzelecką przerwał Kamil Pożarycki, jednak gospodarze prowadzili już 22:16. Gdańszczanie powiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła 17 punktów (35:18). W końcówce pierwszej połowy elblążanie wykorzystali przyznane im rzuty osobiste i na przerwę schodzili przegrywając 22:35.
       Po zmianie stron zawodnicy Truso wzięli się za odrabianie stron. Elblążanie zdobyli osiem punktów pod rząd, udało im się również, pierwszy raz w tym meczu, trafić z dystansu. Sędziowie co rusz odgwizdywali faule, na szczęście przyjezdni nie pudłowali i wykorzystali aż siedem z przyznanych im ośmiu rzutów. W końcówce gdańszczanie dwukrotnie trafili za trzy i po 30 minutach spotkania prowadzili 51:41. W czwartej kwarcie Truso za wszelka cenę chciało dogonić rywala. Było dużo walki, przechwytów i dobra gra w obronie. Elblążanie mozolnie odrabiali straty i w 38. minucie, po trzecim z kolei celnym rzucie kapitana drużyny, tablica wyników pokazywała remis 62:62. W końcówce więcej szczęścia mieli jednak miejscowi, którzy ostatecznie wygrali cale spotkanie 74:69.

Arkadiusz Majewski (trener Truso) – Zespół z Gdańska zasłużenie wygrał ten mecz. Popełnialiśmy za dużo niewymuszonych błędów, było bardzo dużo strat i wtedy rywale nas punktowali. Gdańszczanie wcale dobrze nie bronili, tylko u nas były błędy podania, chwytów. Na wyróżnienie zasługuje Marcin Zalewski, przede wszystkim za grę w obronie.

SKK AWFiS Gdańsk – Truso Elbląg 74:69 (16:14, 19:8, 16:19, 23:28)

Truso: Matkiewicz 22, Budziński 12, Wódecki 11, Prokurat 9, Jakubów 6, Jędrzejewicz 6, Pożarycki 2, Zalewski 1, Stawiak, Futrega, Czarnul.

Kolejne spotkanie MKS Truso Elbląg zagra na wyjeździe 16 grudnia przeciwko MTS Basket Kwidzyn.