Przegrany mecz Startu ze Zgodą (piłka ręczna)

Elbląg, Start przegrał 25:29 (11:16) mecz 16. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych ze Zgodą z Rudy Śląskiej
Start przegrał 25:29 (11:16) mecz 16. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych ze Zgodą z Rudy Śląskiej (fot. AD)

Była walka elblążanek o piłkę, ale równocześnie w wielu sytuacjach brak decyzji wykończenia akcji ataku rzutem na bramkę rywalek. Start przegrał 25:29 (11:16) mecz 16. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych ze Zgodą z Rudy Śląskiej. Na dziennikarskiej giełdzie najlepszą zawodniczką w elbląskich barwach była Marta Miecznikowska, bramkarka Startu. Zobacz fotoreportaż.

Elblążanki przystąpiły do meczu w osłabieniu. Nie grały Anna Lisowska, Justyna Stelina, Paulina Wasak, a na krótkie zmiany wchodziła jeszcze nie w pełni sił Jewgienija Knoroz. Po remisowych pierwszych minutach spotkania lepszą skutecznością rzutową wykazywały się piłkarki Zgody, które w 22 min meczu, po bramce Justyny Weselak prowadziły 10:7. Okazją na zredukowanie przewagi przez Start był rzut karny, lecz Edyta Grudka trafiła piłką w poprzeczkę. Elblążanki zbyt często popełniały proste błędy, nie wykorzystywały dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Lepiej zorganizowane w prowadzonych akcjach były za to piłkarki ze Śląska, a Start tylko dzięki dobrej obronie bramki przez Martę Miecznikowską przegrywał do przerwy 11:16.
       Po wznowieniu gry po przerwie, przyjezdne pilnowały korzystnego wyniku. Snajperskimi rzutami z drugiej linii, czego wyraźnie brakowało w Starcie, popisywała się Małgorzata Kucińska. Przewaga Ślązaczek w 45 min po trafieniu Anny Świszcz wyniosła siedem bramek, prowadziły 24:17. Start nie rezygnował z odrobienia strat i w 55 min, bo bramce Katarzyny Cekały zredukował prowadzenie Zgody do trzech bramek 26:23. Była szansa na więcej, ale w chwilę potem, piłkę po rzucie karnym Edyty Szymańskiej odbiła bramkarka Zgody Weronika Mieńko. Do końca meczu Ślązaczki dorzuciły trzy bramki tracąc dwie i wygrały pojedynek w Elblągu 29:25, będąc w przekroju całego spotkania lepszą drużyną. Dodajmy, że w całym meczu elblążanki nie wykorzystały czterech rzutów karnych.
       Składy i bramki
       Start: Miecznikowska, Agnieszka Kordunowska – Dolegało 1, Pełka-Fedak 4, Sądej 6, Frąckiewicz 1, Cekała 1, Stradomska 4, Szklarczuk, Szymańska 3, Grudka 4, Anita Kordunowska, Knoroz 1. Kary 10 min. Trener Andrzej Drużbowski.
       Zgoda: Musioł, Mieńko – Gleń 1, Tarnowska, Jasińska, Sikorska 1, Świszcz 5, Cebula 5, Karwacka, Mrozek 3, Krzymińska 1, Kucińska 7, Bruśnik 1, Weselak 5. Kary 10 min. Trener Dariusz Olszewski.
       Sędziowali: Robert Leszczyński i Marek Strzelczyk (Gdańsk).