UWAGA!

Puchar dla Pryczka

Różnie potoczyły się losy dwójki bokserów KSW Tygrys Elbląg podczas Pucharu Polski rozgrywanego w Grudziądzu. Marcin Pryczek zdobył pierwsze miejsce natomiast nasz drugi reprezentant - Adrian Pluciński - pożegnał się z zawodami już po pierwszej walce.

Tylko dwójka bokserów z Elbląga uczestniczyła w zawodach Pucharu Polski rozgrywanych w Grudziądzu. Po raz kolejny nie zawiódł Marcin Pryczek, który w wadze 81 kg po dwóch walkach mógł cieszyć się ze zdobycia kolejnego trofeum. Wicemistrz Europy już w pierwszej walce pokazał swoje aktualne możliwości. Podopieczny Hieronim Kozakiewicza w pierwszej rundzie pokonał przez rsc Michała Czoska z hetmana Białystok.
     Drugi i zarazem ostatni pojedynek naszego boksera miał podobny przebieg. Marcin nie zdążył dobrze skrzyżować rękawic z Robertem Kalwasem (Góral Żywiec), a sędzia główny odesłał przeciwnika do narożnika ogłaszając tym samym zwycięstwo Pryczka. Był to kolejny udany występ naszego młodego boksera.
     Drugi z naszych reprezentantów Adrian Pluciński (waga 63,5 kg) przegrał w pierwszej walce z reprezentantem Polski Januszem Landowskim (OSiR Chojnice) przez pps w drugiej rundzie.
     Dobry występ zanotował podczas turnieju Pawła Szydły będącego jednocześnie mistrzostwami Polski młodzików do lat 14 inny z reprezentantów KSW Tygrys Elbląg - Mariusz Kośmider, który zdobył złoty medal. Kuśmider walczący w wadze 60 kg pokonał w finale 3:0 Wojciecha Matusa (Wda Świecie). W zawodach tych rywalizowało ponad 80 młodych pięściarzy, w tym czterech z Tygrysa, dwóch z Zatoki Braniewo i Haleksu Elbląg. Srebrny medal w wadze +77 kg wywalczył Maciej Woźniak z Haleksu. Nasz zawodnik w walce finałowej musiał uznać wyższość boksera Sztormu Szczecin Marka Szymańskiego. Inni zawodnicy z naszego regionu zdobyli srebrne medale: Grigorian Haik (Halex, 38 kg), Arkadiusz Głowski (Zatoka, 40 kg) oraz Kamil Stemplewski (45 kg) i Konrad Kamiński (57 kg) - obaj z Tygrysa.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama