UWAGA!

Puchar Ligi finiszuje (Norgips Cup)

W niedzielę o godz. 16 w hali MOS przy ul. Kościuszki rozegrany zostanie finał Pucharu Ligi „Norgips Cup”. Tym samym będzie to już ostatnie spotkanie z halową piłką nożną w tym sezonie.

Ostatnim akcentem sezonu, jeśli chodzi o piłkę halową, będzie dokończenie rozgrywek Pucharu Ligi. Przypomnijmy, że w tym roku do pucharu zgłosiły się wszystkie zespoły zarówno z I, jak i II ligi halowej. Pierwsza runda rozegrana została 8 stycznia i po 14 meczach w grze pozostało 9 zespołów z I i 7 z II ligi, w tej grupie były także ekipy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Trolla, które otrzymały wolny los.
     Druga runda Pucharu Ligi została rozegrana na raty. W pierwszej turze padły następujące wyniki: Big po zaciętej walce uległ Przeciwlotnikowi 0:1, Straż Pożarna musiała uznać wyższość DRE przegrywając 0:5, Specjal I pokonał PKP 5:1, a Służby Miejskie dopiero w rzutach karnych pokonały Pujan 4:3 (w regulaminowym czasie gry był remis 2:2). Druga seria tej rundy przyniosła nam niemal tyle samo emocji. I tak Wiarus pokonał Termoizol 5:2, Kromet przegrał z REM 1:2, Karo uległo EC 1:3, a Wojewódzki Szpital Zespolony musiał uznać wyższość drużyny Troll przegrywając 2:7.
     Jak do tej pory zostały także rozegrane trzy mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym z nich los skrzyżował Wiarus z ekipą REM. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu lepszy o jedną bramkę okazał się Wiarus, wygrywając 5:4. Natomiast w drugim meczu ćwierćfinałowym EC okazało się lepsze od drużyny Troll wygrywając 3:1. W minioną niedzielę rozegrany został trzeci ćwierćfinał, w którym Specjal I zmierzył się ze Służbami Miejskimi. Po pierwszej połowie i bramce Piotra Bałdygi SM prowadziły 1:0. W drugiej odsłonie mimo wyrównanej walki skuteczniejsi byli piłkarze Służb Miejskich, a dokładnie Piotr Bałdyga, który w tym meczu zdobył aż trzy bramki. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną SM 5:2. Do rozegrania został jeszcze jeden ćwierćfinał, w którym Przeciwlotnik zmierzy się z DRE. Mecz ten obędzie się w najbliższy piątek 10 marca o godz. 20. Tego samego dnia rozegrany zostanie jeden z półfinałów, w którym Wiarus zmierzy się z EC. W sobotę o godz. 15 w drugim półfinale Służby Miejskie zagrają ze zwycięzcą meczu Przeciwlotnik-DRE. Natomiast wielki finał odbędzie się w niedzielę o godz. 16. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali MOS przy ul. Kościuszki.
     
     Wyniki oraz plan spotkań:
     Ćwierćfinały: Specjal I - Służby Miejskie 2:5, Wiarus - REM 5:4, EC - Troll 3:1, Przeciwlotnik - DRE (piątek, godz. 20).
     Półfinały: Wiarus - EC (piątek, godz. 20.40), Służby Miejskie - Przeciwlotnik/DRE (sobota, godz. 15).
     Finał: niedziela, godz. 16.
     Hala MOS przy ul. Kościuszki.
     
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama