UWAGA!

Puchar poleciał do Warszawy

Elbląg, Puchar poleciał do Warszawy
(fot. PS)

Osiem załóg uczestniczyło w VIII Klubowych Zawodach Samolotowych, jakie w miniony weekend zorganizował Aeroklub Elbląski. Główne trofeum, puchar Marszalka Warmii i Mazur zdobyła załoga Aeroklubu Warszawskiego.

Startujące załogi na samolotach Cesna i 3XPRIM miały do wykonania kilka zadań. Ich przebieg śledził sędzia główny Grzegorz Mańka, pilot samolotowy i szybowcowy.
     Po próbie planowania lotu piloci na swoich maszynach wznieśli się w przestworza, by wykonać zadania nawigacyjne na trasie o długości 120 km. W czasie lotu starali się zidentyfikować osiem obiektów, jakie mieli na zdjęciach, a ponadto rozłożone w terenie 10 płóciennych znaków. Na całokształt konkurencji składała się również widowiskowa próba lądowania na celność prowadzona na płycie elbląskiego lotniska. Tę konkurencję obserwowali elblążanie przybyli na lotnisko.
     Wyborne umiejętności nawigacyjne i kunszt pilotażu wykazała załoga Piotr Koper i Szymon Wieczorek z Aeroklubu Warszawa. Wykonane przez nią próby celności lądowania to trafienie w punkt i zakończenie manewru w odległości 1 m od wyznaczonego miejsca. Ta dobra dyspozycja sprawiła, że puchar Marszałka Warmii i Mazur poleciał do Warszawy. Pozostałe miejsca na podium zawodów wywalczyły elbląskie załogi. Drugą lokatę zajęli Sebastian Jabłoński i Paweł Góra, a trzecią Maciej Lenartowicz i Maciej Tomczyński.
     Pogoda dopisała, a wszystkie załogi planowo lądowały na lotnisku.
     

 

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama