Puchar Wiosny dla ZNP

Siatkarki ZNP Atak Elbląg już po raz trzeci wywalczyły Puchar Wiosny - główne trofeum Ogólnopolskiego Turnieju Amatorów w siatkówce. Ich koledzy po zaciętej walce zajęli czwarte miejsce w zawodach. Wygrali gospodarze - ZM J. Walentynowicz Malbork.

W rywalizacji pań wystąpiło pięć zespołów: ZNP Atak Elbląg, Orzeł Bydgoszcz, Niucka Malbork, Brzozy Braniewo i młode siatkarki z Malborka pod szyldem Folarex Elbląg.
     Elblążanki w pierwszym dniu zawodów wygrały trzy mecze: z Brzozami Braniewo 2:0 (-22, -15), z Folarexem 2:0 (-15, -12) i z Orłem Bydgoszcz 2:0 (-21, -14).
     Drugi dzień turnieju miał rozstrzygnąć o zwycięstwie w Pucharze Wiosny. Trzy zespoły bowiem miały szansę na wygraną - ZNP Atak, Niucka i Brzozy. Zadecydować o tym miał mecz Malbork - Elbląg. Zanosiło się na sensację, bo w spotkaniu elblążanek z Niucką, to gospodynie miały przewagę. Grały dobrze w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, a zawodniczki ZNP nie umiały poradzić sobie przede wszystkim z przyjęciem zagrywki. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Niucki 25:23. W drugim secie elblążanki znowu popełniały dużą ilość niewymuszonych błędów przy prawie perfekcyjnej grze Niucki. Taka sytuacja miała miejsce do końcówki seta. Ewidentne pomyłki sędziów obudziły w elblążankach ducha walki. Set zakończył się znowu wynikiem 25:23, ale tym razem dla ZNP Atak. Trzeci set należał już do „nauczycielek”- wygrały go do 12. Tym samym po raz kolejny odebrały Puchar Marszałka Pomorskiego za zwycięstwo w Pucharze Wiosny.
     Kolejność: 1. ZNP Atak Elbląg, 2. Brzozy Braniewo, 3. Niucka Malbork, 4. Folarex Elbląg, 5. Orzeł Bydgoszcz.
     Organizator zawodów Zbyszek Kowalski z TKKF Malbork był bardzo zadowolony z wyrównanego poziomu zespołów i emocjonujących gier, zarówno w turnieju żeńskim jak i męskim. Wśród panów najlepszy okazał się zespół gospodarzy pod szyldem ZM J. Walentynowicz, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął Hurtostal Orzeł Bydgoszcz, trzecie - Team Górowo Iławeckie, czwarte - ZNP Atak Elbląg, piąte - Kar-Lab Gdynia, a szóste Opel Temax Człuchowo.