Pucharowe srebro (judo)

W Bielsku Białej rozegrano finał Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych. Srebrny medal wywalczył Łukasz Białkowski z MKS Truso Elbląg.

Czwórka judoków z elbląskiego Truso pod wodza trenera Tomasza Gadaja dzielnie walczyła na tatami w Bielsku Białej. W kategorii 46 kg Łukasz Białkowski w eliminacjach pokonał Sebastiana Chlebika (Czarni Bytom), w ¼ finału wygrał z Mateuszem Murą (UKS Dwójka Redułtowy), a w pojedynku o awans do finału pokonał Karola Kurzeja (AKS Strzegom). W pojedynku o złoty medal ambitnie walczący Łukasz uległ Jakubowi Zięciowi (AZS UW Warszawa). Gratulujemy srebra!
     Ze zmiennym szczęściem walczyła na tatami Aurelia Iwanow w wadze 52 kg. W eliminacjach uległa Beacie Pepera (UKS Judo Wolbrom) i szukała swojej szansy na awans w repesażach. Pokonała Joannę Bernacik (AZS Poznań) i Ilonę Czarnocką (UKS 225 Warszawa), a w walce o trzecie miejsce przegrała z Dominiką Konsiel (Gwardia Łódź).
     Na siódmym miejscu w pucharze sklasyfikowany został Mateusz Tonga w wadze 55 kg. Startował też bez powodzenia w kategorii 81 kg Karol Białkowski.