UWAGA!

Pucharowy brąz Jakuba Kukowskiego (łyżwiarstwo figurowe)

 Elbląg, Pucharowy brąz Jakuba Kukowskiego (łyżwiarstwo figurowe)
Fot. Anna Dembińska.

W sobotnie przedpołudnie zakończyła się dwudniowa rywalizacja zawodniczek i zawodników w Pucharze Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym. Gospodarz premierowych zawodów w tej dyscyplinie sportu, UKS „Szóstka” Elbląg, ma powody do zadowolenia, bowiem jego reprezentant Jakub Kukowski wywalczył trzecie miejsce wśród solistów w klasie brązowej. Zobacz fotoreportaż.

Do solowych konkurencji w klasach wstępnej i brązowej pucharu przystąpiło 98 łyżwiarek i łyżwiarzy z 13 klubów z całej Polski. W piątek rozegrano konkurencje programów dowolnych w klasach brązowej i wstępnej solistów oraz najbardziej obsadzonej klasie wstępnej solistek 2002. W sobotę do rywalizacji przystąpiły solistki w klasie wstępnej 2003 i klasie brązowej.
       Elblążan obserwujących zawody najbardziej emocjonowały występy reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szóstka” działającego przy Szkole Podstawowej nr 6. W klasie brązowej dziewięciu solistów do rywalizacji przystąpił elblążanin Jakub Kukowski, a jego celem była obrona trzeciej lokaty z ubiegłego roku. Łyżwiarz nie sprawił zawodu, ambitnie walczył i zdobył trzecie miejsce na podium. Zwyciężył Dawid Kłodziński (MKS Axel Toruń) przed Wiliamem Moriggi (RKS Marymont Warszawa).
       W klasie wstępnej 2002 wystartowało 31 solistek, a wśród nich dwie elblążanki. Najlepsze noty od pięciorga arbitrów zebrała Magdalena Zawadzka (UKŁF Unia Oświęcim), wyprzedzając Julię Nasarzewską (UKŁ SP46 Łódź) i Barbarę Kuza-Tarkowską (KŁF Lajkonik Kraków). Dobrze spisały się początkujące łyżwiarki z Elbląga, zajmując miejsca: 10. Maja Dawidowicz i 12. Emilia Domagała.
       W sobotę w klasie wstępnej 2003 triumfowała Alicja Smaga (MUKS Euro6 Warszawa) przed Dominiką Grędel i Wiktorią Pastuszka (obie MOSiR Sosnowiec). Z elblążanek na 8. miejscu zawody ukończyła Agata Kukowska, a 11. była Aleksandra Larma.
       W klasie brązowej solistek na lodowisku wystąpiło 27. zawodniczek. Kibice obserwowali kombinacje skoków, efektowne piruety i rewię różnorodnych ubiorów solistek. Najwyższe noty za pokaz umiejętności i wyraz artystyczny otrzymała Gabriela Zięba (UKŁF Unia Oświęcim), wyprzedzając Olgę Zacharewicz i Martę Karniewicz (obie MUKS Euro6 Warszawa). Elblążanki uplasowały się w środku stawki solistek: 12. Dominika Szczepanowska i 16. Kamila Grzegółkowska.
       Wszystkie zawodniczki i zawodników nagradzano oklaskami, a na lód, tak jak w „dorosłych” zawodach, rzucano pluszowe maskotki. Muzyczną oprawę każdej prezentacji profesjonalnie zapewniał duet panów Jarosławów – Rusinowski i Kukowski.
       Wysokie noty organizatorom i kierownictwu elbląskiego MOSiR-u z podziękowaniami za dobre pod każdym względem przygotowanie zawodów przekazała Danuta Dubrówko, członek Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Premierowym zawodom w łyżwiarstwie figurowym w Elblągu medialnie patronowała nasza redakcja. Z informacji jakie uzyskaliśmy, wynika, że na kolejne tego typu zawody, być może w starszych kategoriach wiekowych, Elbląg nie będzie zbyt długo czekał.
      
      
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • szkoda, że lodowisko już rozmrożone. W przyszłym sezonie nasi zawodnicy znów będą "gonić" za klubami, które jeżdżą cały rok.
  • Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Mam nadzieję że za 10 lat będziemy ich ogladać na ME lub MS.
Reklama