Punkty jadą do Elbląga

Elbląg, Andrzej Makowski zdobył komplet punktów
Andrzej Makowski zdobył komplet punktów (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Tenisiści stołowi Mlexera Elbląg odnieśli drugie zwycięstwo w II lidze. Dziś (10 października) w Kozienicach pokonali miejscowy KTS.

W ubiegłej kolejce elbląski Mlexer wysoko pokonał AZS Olsztyn 9:1 na inaugurację II ligi. Dziś elblążanie zmierzyli się na wyjeździe z KTS Kozienice, która tym spotkaniem rozpoczynała sezon (mecz pierwszej kolejki został przełożony).

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla elbląskiego zespołu. Po pierwszej serii gier pojedynczych Mlexer prowadził 3:1. I w tym momencie warto zwrócić uwagę na pojedynek Piotra Kołacińskiego z Pawłem Piszczatowskim. Elblążanin przegrywał już 2:1 i odwrócił losy pojedynku. Pozostałe starcia kończyły się wynikami 3:0. Swoje pojedynki wygrali Krystian Kawiak i Andrzej Makowski, Wojciech Chrząszcz musiał uznać wyższość rywala).

W grach deblowych nastąpił podział punktów. Młodzież (Krystian Kawiak i Wojciech Chrząszcz) ugrała tylko seta w starciu z Pawłem Piszczatowskim i Mikołajem Szalińskim. Drugi duet: Piotr Kołaciński i Andrzej Makowski nie dał szans Piotrowi Łyjakowi i Mateuszowi Rutkowskiemu w trzech setach oddając tylko 13 oczek.

Przed drugą serią gier singlowych goście wygrywali 4:2. Punkty na wagę zwycięstwa zdobyli Wojciech Chrząszcz na pierwszym stole i Andrzej Makowski na drugim. Pojedynek Wojciecha Chrząszcza trwał pięć setów: tenisista gospodarzy dwukrotnie doprowadził do remisu w setach, wojnę nerwów w piątym wygrał zawodnik gości. W pojedynku Andrzeja Makowskiego z Pawłem Piszczatowskim, zawodnik gospodarzy w pierwszym secie zażarcie walczył o przedłużenie szans swojego zespołu. Tenisista Mlexera wygrał wojnę nerwów i w kolejnych poszedł za ciosem. Warto w tym miejscu podkreślić, że Andrzej Makowski w tym meczu zdobył komplet punktów

W następnej kolejce Mlexer zmierzy się w Elblągu z drugą drużyną Morlin Ostróda.

KTS Kozienice – Mlexer Elbląg 4:6

Mlexer: Makowski (2,5), Kołaciński (1,5), Chrząszcz (1), Kawiak (1)

Wyniki pojedynków:

Piotr Łyjak – Krystian Kawiak 0:3 (-6, -8, -3)

Paweł Piszczatowski – Piotr Kołaciński 2:3 (8, -4, 7, -5, -3)

Mikołaj Szaliński – Wojciech Chrząszcz 3:0 (8, 8, 9)

Mateusz Rutkowski – Andrzej Makowski 0:3 (-8, -4, -8)

Paweł Piszczatowski, Mateusz Rutkowski – Krystian Kawiak, Wojciech Chrząszcz 3:1 (7, -5, 6, 7)

Piotr Łyjak, Mikołaj Szaliński – Piotr Kołaciński, Andrzej Makowski 0:3 (-3, -5, -5)

Piotr Łyjak – Wojciech Chrząszcz 2:3 (-6, 5, -8, 6, -7)

Paweł Piszczatowski – Andrzej Makowski 0:3 (-12, -3, -9)

Mikołaj Szaliński – Krystian Kawiak 3:1 (-7, 10, 4, 8)

Mateusz Rutkowski – Piotr Kołaciński 3:0 (8, 3, 8)

W rozgrywkach III ligi Mlexer II w Elblągu pokonał UKS Tempo 25 Olsztyn 12:6. Punkty dla elblążan zdobyli Daniel Buczyński (4,5), Łukasz Susło (3,5), Piotr Szałkowski (3), Arkadiusz Kaczmarzyk (1).