UWAGA!

Regaty bojerów we Fromborku

Bezpieczna, bo 40-centymetrowa warstwa lodu na Zalewie Wiślanym pozwoliła na organizację bojerowych regat o Puchar Floty Wschodniej we Fromborku. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 40 zawodników, ale po pierwszym dniu zrezygnowała połowa z nich, bo na lodowej tafli niebezpieczną przeszkodą były śnieżne zaspy.

Z planowanych rywalizacji w czterech klasach rozegrano tylko dwie – senior i ice optymist.
       Po pierwszym dniu Pucharu Floty Wschodniej bojerowcy przegrywali 1:0 z naturą. Przy wietrze 10-12 m/s rozegrano jeden wyścig, który obfitował w różnego rodzaju „przygody”. A wszystko za sprawą zasp, których wysokość momentami sięgała kadłuba. Rozpędzone ślizgi, zwłaszcza na kursach z wiatrem, wpadały na dużej prędkości w śnieżne hamulce i stąd wiele przykrych incydentów. Niektórzy zawodnicy w ogóle nie wzięli udziału w rywalizacji. Po klasie DN ruszyła klasa IO, która dzielnie poradziła sobie na skróconym do jednego okrążenia dystansie. Po pierwszym wyścigu Waldemar Leśkiewicz, organizator i sędzia główny zawodów zdecydował o przerwaniu sobotniej rywalizacji z nadzieją, że niedziela przyniesie lepsze warunki. W niedzielę rozegrano wszystkie wyścigi, a silny wiatr sprawiał, że bojery latały z prędkością 100 km/h.
       Klasę senior wygrał Tomasz Szumowski, wyprzedzając Wiesława Marcińczyka i Ryszarda Szumowskiego. W klasie ice optymist najlepszy Mateusz Malong przed Pawłem Roszkowskim i Maciejem Chmielewskim.
       Więcej na stronie www.bojery.pl.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama