UWAGA!

Regaty Masfrost Cup 2015

 Elbląg, Regaty Masfrost Cup 2015
fot. Weronika Arkabus

W ostatni weekend maja w Tolkmicku odbyły się regaty Masfrost Cup 2015 w ramach Żeglarskich Dni Tolkmicka.

Dwie komisje sędziowskie na dwóch osobnych trasach pracowały w bardzo trudnych warunkach. Wiatr dochodzący w porywach do 7 w skali Beauforta sprawiał, że wiele jachtów miało trudności z ukończeniem wyścigów. Drugiego dnia regat jacht Stradanka po wywrotce zatonął. Załoga została spranie podjęta przez asystę sędziego regat jeszcze z przewróconego jachtu, którego niestety nie udało się uratować.
       Z zaplanowanych 3 wyścigów „up and down” pierwszego dnia udało się rozegrać tylko jeden. Pozostało tylko czekać na sprawdzenie się prognozy pogody ze słabnącym wiatrem dnia następnego. Niestety – już po starcie wiatr przybrał na sile i długodystansowy wyścig po wywrotce został przez sędziego głównego regat skrócony.
       Po przeliczeniu wyników zgodnie z formułą KWR, zwyciężył jacht Palomino ze sternikiem Grzegorzem Szlendakiem. Drugi uplsował się jacht 2 Easy ze sternikiem Tomaszem Makowskim, trzecie miejsce zajął Marek Dębek na jachcie Gienek.
       Na trasie obok rywalizowali młodzi żeglarze w klasach OPTIMIST – kategorie wiekowe A i B z podziałem na płeć oraz młodzież na jachtach klasy LASER 4,7. Jak trudne były warunki, niech świadczy fakt, że na 32 optimisty, pierwszy wyścig ukończyło 9 zawodników! Regaty przerwano z nadzieją na lepsze warunki wietrzne. Niestety – kolejne 4 wyścigi udało się rozegrać dopiero w niedzielę i tylko 12 zawodników zdecydowało się rywalizować w 4 wyścigach. Ostatecznie w grupie A wygrał Alan Kocięda z OPTI CWM Gdynia przed Konradem Rygiel z UKS Tolkmicko, w młodszej grupie B zwyciężył fabian Kocięda z OPTI CWM Gdynia, wśród dziewcząt zwyciężyła Helena Grubba z KS Zatoka Puck a w klasie LASER 4,7 najwyższe podium zajął Jakub Dębicki z UKS Tolkmicko.
       Najmłodsi „optymiści” do lat 10 – grupa „smerfy” rywalizowali w porcie, gdzie warunki pozwoliły na rozegranie 4 wyścigów.
       Kolejne regaty  już 27-28 czerwca. Tym razem będzie to widowiskowa impreza w ramach kalendarza Polskiego Związku Windsurfingu z bazą na plaży w Tolkmicku.
      
      
      
Jerzy Sukow
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama