UWAGA!

Regaty na Zalewie

 Elbląg, Regaty na Zalewie
fot. nadesłana

Bardzo silny wiatr, szkwały do ponad 30 węzłów, oberwanie chmury i burza - to było bardzo mocne rozpoczęcie Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty odbywają się na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej i bierze w nich udział 165 zawodników i zawodniczek w następujących klasach: 29er Open, Cadet, Europa K i M, 420 K i M, L'Equipe Open, Nacra 15, A-Class, Hobie Cat 16.

Młodzież, która w przeważającej większości pływa na tych klasach, przeszła dzisiaj żeglarski egzamin dojrzałości. Wielu zawodników w tak trudnych warunkach jeszcze nie pływało. Dość powiedzieć, że dzisiaj nie brakowało wywrotek, porwanych żagli, a jedna z łódek straciła maszt. Na brzeg zawodnicy wracali podekscytowani i z wypiekami na twarzy dzielili się wrażeniami.

W klasie 29er po czterech rozegranych wyścigach ex aequo prowadzą Mateusz Gwóźdź i Gustaw Miciński (Yacht Klub Polski Gdynia) oraz Magdalena Chyła i Oliwia Jekiel (Nauticus YC Olsztyn).

W klasie 420 prowadzą Agnieszka Pawłowska i Dominika Ołowiak (Chojnicki Klub Żeglarski / Olsztyński Klub Żeglarski), drugie miejsce zajmują Rafał Pogorzelski i Filip Fajfer (Giżycka Grupa Regatowa / MKS "Dwójka"), a na trzecim miejscu pierwszy dzień regat zakończyli Ludwik Grzelak i Tomasz Lewandowski (Olsztyński Klub Żeglarski).

W klasie Europa w trudnych warunkach najlepiej poradził sobie doświadczony Rafał Sieczkowski (Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Kiekrz), który wygrał wszystkie trzy wyścigi i wyprzedza swojego dużo młodszego kolegę klubowego Bartosza Miziewicza. Wśród kobiet prowadzi Alicja Siputa (Wolsztyński Klub Żeglarski).

W klasie Hobie Cat 16 na razie dominują Tomasz i Marta Mostowscy, którzy wygrali wszystkie cztery wyścigi. Komplet trzech zwycięstw na swoim koncie w klasie L'Equipe ma też załoga Antoni Kuźmiński i Hanna Kuliś (Klub Sportowy "Baza Mrągowo"). Bardziej zacięta rywalizacja jest w klasie Nacra 15, gdzie po pierwszym dniu taką samą liczbę punktów mają dwie załogi Klub Żeglarski UKS Navigo - Stanisław Wierczyński i Julia Wróblewska oraz Pola Szadziul i Szymon Cierzan.

Jutro  drugi dzień rywalizacji. Regaty zakończą się w niedzielę.

Jakub Jakubowski, Polski Związek Żeglarski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama