UWAGA!

Rekord Polski Bartka (pływanie)

Nowy rekord Polski 13-latków ustanowiony przez Bartosza Nowaka na 50 m stylem klasycznym, a także zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej - to bilans startów pływaków UKS Delfin 2 podczas zawodów Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się w Gdańsku.

- Bartosz Nowak jest w kadrze narodowej Polskiego Związku Pływackiego od roku, a już jest jednym z najzdolniejszych młodzików w Polsce - mówi prezes UKS Delfin 2 Jacek Stankowski. - W rankingu Europejskiej Federacji Pływania w stylu klasycznym na dystansie 50 m jest najlepszym pływakiem w Europie wśród 13-latków. Na zawodach w Gdańsku Bartek po pasjonującym finiszu zwyciężył na 50 m stylem klasycznym, ustanawiając nowy rekord Polski 13-latków, który wynosi teraz 0:31.70.
     Również inni pływacy UKS Delfin 2 nie zawiedli i przywieźli do Elbląga puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji sztafet dziewcząt na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym elbląskie drużyny 10- i 11-latek płynące w składach: Agata Zielińska, Karina Zgiet, Karolina Nowak i Kamila Dudzik oraz 10-latki: Agata Maciesza, Patrycja Buchalska, Agata Zientara i Antonina Stella zajęły pierwsze miejsca. W indywidualnej rywalizacji najlepsze w swoich rocznikach okazały się: 10-latki: Agata Maciesza, Antonina Stella, Agata Zientara; 11-latki: Agata Zielińska; 13-latki: Wiktoria Bieńkowska, Karolina Bukowska i Bartosz Nowak.
     Trenerami w UKS Delfin 2 Elbląg są Tomasz Mizerski i Tomasz Torbicz.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama