UWAGA!

Reprezentacja Olimpiad Specjalnych z wizytą w Pałacu Prezydenckim

 
Elbląg, Reprezentacja Olimpiad Specjalnych z wizytą w Pałacu Prezydenckim
fot. nadesłana

Zakończyły się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska reprezentacja wróciła do kraju z rekordową liczbą 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. W środę, 3 kwietnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z Pierwszą Damą, która patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska.

- Dostarczyli Państwo nam - wszystkim kibicom - niezapomnianych, ale przede wszystkim niezwykle pozytywnych wrażeń - mówiła  do polskich reprezentantów żona Prezydenta RP. Podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem ducha solidarności drużyny. - Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję za hart ducha, niezwykłą determinację, samozaparcie, zapał do walki, ale także za godną naśladowania postawę sportową i szlachetną rywalizację - akcentowała Agata Kornhauser-Duda. - Chciałabym, żebyście Państwo zawsze byli tacy otwarci, zawsze gotowi do podejmowania wyzwań,  bo właśnie za to tak bardzo Was podziwiamy i cenimy - dodała. 
        Agata Kornhauser-Duda podkreśliła także, że na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, lekarzom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom. - To codzienne wsparcie, codzienna praca przyniosły tak wspaniałe rezultaty, które przeszły wszelkie oczekiwania - mówiła z uznaniem. Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie na długo w pamięci całej reprezentacji.
       Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom, a w szczególności reprezentacji Warmii i Mazur, która godnie reprezentowała nasze kluby, miasto i region, zdobywając podczas igrzysk następujące medale:
       - Marcinowi Liszczowi, zawodnik Klubu ''ONI w ataku'' srebrny medal w judo.
       - Mateuszowi Zdaniukiewiczowi, zawodnik Klubu Zefirek brązowy medal w tenisie stołowym gra podwójna z koleżanką Małgosią Królik i IV miejsce w grze pojedynczej.
       - Katarzynie Janickiej - Klub Rekord IV miejsce w badmintonie.
       Gratulujemy także drużynie koszykarzy, której trzon stanowili zawodnicy Warmii i Mazur z Klubu Tęcza Kruzy i Łupki zdobywając na Igrzyskach brązowy medal.
       Dziękujemy trenerom Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, którzy przygotowali Marcina do Igrzysk. Podziękowania i gratulacje kierujemy także, do Krzysztofa Wojtaszka, trenera naszego klubu, który podczas Igrzysk prowadził i wspierał zawodników tenisa stołowego.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama