UWAGA!

Reprezentacja w finale (siatkówka)

Siatkarska reprezentacja kadetek Warmii i Mazur zagra za pół godziny o złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dla elblążan jest to szczególnie radosny fakt , bo reprezentacja województwa oparta na zawodniczkach MKS Truso.

- To ogromny sukces - mówi pierwszy trener reprezentacji naszego województwa Andrzej Jewniewicz. - Bardzo się z tego cieszymy z drugim trenerem Mieczysławem Pietroczukiem. Tym bardziej, że naszym marzeniem był awans do „ósemki”. Finał to 150 procent zakładanej normy - żartuje.
     W Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Iławie wystąpiło 16 reprezentacji województw. Każda drużyna składa się z dziewcząt z roczników 1989-90. Przed Olimpiadą faworytów upatrywano w reprezentacjach Śląska, Wielkopolski i Pomorza, czyli tych regionów, gdzie są najmocniejsze w Polsce kluby siatkarskie. Niespodzianką jest to, że wejście do finału wywalczyły sobie ambitną grą reprezentantki Warmińsko-Mazurskiego, dokładniej: elblążanki i iławianki wsparte jedną zawodniczką z Olsztyna i jedną z Ostródy.
     Najpierw nasze wygrały z woj. pomorskim 2:1, potem przegrały 1:2 z reprezentacją woj. kujawsko-pomorskiego, by w meczu o wszystko wygrać z woj. lubelskim 2:0. Do ćwierćfinału weszły z drugiego miejsca, dzięki lepszemu niż kujawianki bilansowi setów. I to było wykonanie przyjętego przez sztab trenerski planu, czyli dalsza gra wśród ośmiu najlepszych w kraju reprezentacji wojewódzkich.
     O półfinał przyszło im zagrać wczoraj rano z faworytem - reprezentacją Śląska. Mecz miał bardzo nierówny przebieg. Pierwszego seta nasze oddały 18:25. W drugim długi secie prowadziły, by w samej końcówce doprowadzić do horroru, zakończonego jednak zwycięstwem 28:26! W tie-breaku nie dały szans ślązaczkom - znokautowały je 15 do 4.
     Wieczorem w meczu o finał pokonały 2:1 woj. zachodniopomorskie. Dziś o godz. 12 rozpoczną mecz o złoty medal Olimpiady - z kadrą woj. pomorskiego.
     - Mecz na pewno nie będzie łatwy - mówi trener Jewniewicz - ale i gra idzie o złoto.
     
     Kadra województwa warmińsko-mazurskiego kadetek:
     Joanna Wołosz, Joanna Kocemba, Tamara Kaliszuk, Andżelika Adamkowska, Paulina Kulas, Monika Skarżyńska (wszystkie Elbląg); Marta Strumiłło (Olsztyn) i Aleksandra Zdon (Ostróda) - reprezentują Truso Elbląg; Oliwia Rogozińska, Marta Żmudzińska, Paulina Eska, Patrycja Polak, Sylwia Pilarek (wszystkie Iława).
     Trenerzy: Andrzej Jewniewicz (Truso) i Mieczysław Pietruczuk (Zryw - Volley Iława).
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama