UWAGA!

Reprezentacje Warmii i Mazur nie zagrają w finałach OOM (piłka ręczna)

Szesnaście wojewódzkich reprezentacji dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej rozegrało w ciągu trzech dni turnieje półfinałowe o awans do finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Świętokrzyskie 2009”. Niestety, obie drużyny z Warmii i Mazur nie uzyskały awansu.

Reprezentacja Warmii i Mazur piłkarzy ręcznych chłopców, trenowana przez elblążanina Grzegorza Czaplę, oparta na zawodnikach MKS Truso, rozegrała trzy mecze w Elblągu. Podajemy wyniki elbląskiego turnieju: Pomorskie - Mazowieckie 37:26 (15:12), Warmińsko-Mazurskie - Podlaskie 37:27 (21:11), Pomorskie - Podlaskie 34:26 (17:16), Mazowieckie - Warmińsko-Mazurskie 39:27 (16:11), Podlaskie - Mazowieckie 25:38 (12:19), Warmińsko-Mazurskie - Pomorskie 37:42 (19:20). Awans do finału OOM w Końskiem wywalczyły reprezentacje chłopców z Pomorza i Mazowsza. Zdaniem Grzegorza Czapli, trzecia w turnieju drużyna Warmii i Mazur straciła swoje szanse na awans w pojedynku z Mazowszem, który mogła wygrać przy większym zaangażowaniu wszystkich zawodników. Pomorze było poza zasięgiem wszystkich zespołów, dysponowało bowiem dobrze zgraną i dominującą wzrostem nad rywalami kadrą zawodników.
     W Kwidzynie rozegrano natomiast turniej półfinałowy reprezentacji wojewódzkich dziewcząt. Prowadzona przez elbląskiego trenera Dariusza Lotkowskiego reprezentacja Warmii i Mazur złożona z piłkarek o rok młodszych od rywalek zajęła trzecie miejsce w półfinałach. Warmia i Mazury przegrała z Mazowszem 28:37, pokonała 31:21 Podlasie, a w poniedziałek uległa 37:28 gospodyniom z Pomorza mającym w składzie siedem etatowych reprezentantek kraju. Do finału OOM, który zostanie rozegrany w dniach 5-9 maja w Kielcach, awansowały drużyny Pomorza i Mazowsza.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama