UWAGA!

Reszel zwycięzcą w elbląskim finale Licealiady (piłka ręczna)

Elbląg, Elbląskie złotka z MKS Truso pozują do pamiątkowego zdjęcia
Elbląskie złotka z MKS Truso pozują do pamiątkowego zdjęcia (fot. D. Bocian)

W hali IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, rozegrano turniej finału wojewódzkiego „Licealiady” w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zakwalifikowały się reprezentacje Zespołu Szkół z Reszla, Zespołu Szkół Rozogi (pow. Szczytno), Zespołu Szkół Szczytno, IV LO Elbląg i Zespołu Szkół Ekonomicznych Elbląg. Zwyciężyły szczypiornistki z Reszla.

W trakcie turnieju zorganizowanego przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy odbyła się miła uroczystość. Po raz kolejny, a nigdy tego za wiele, głównymi bohaterkami były piłkarki ręczne MKS Truso – Mistrzynie Polski Juniorek. Dariusz Abramuk, sekretarz generalny ZG SZS i Wacław Wasiela, przewodniczący ZW SZS honorowali wszystkie zawodniczki złotej drużyny pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Pamiątkowy puchar otrzymał Stanisław Szczepański, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, a Jerzemu Ringwelskiemu wręczono oryginalną plakietę. Były gratulacje i życzenia adresowane do zawodniczek zachęcające do kontynuacji przygody ze sportem.
       W pojedynkach o miejsca w wojewódzkim finale „Licealiady” w piłce ręcznej najlepszą formę i przygotowanie zademonstrowała drużyna Zespołu Szkół z Reszla, która wygrała wszystkie mecze pokonując elbląski Zespół Szkół Ekonomicznych 19:12, II LO Giżycko 11:2 i IV LO Elbląg 12:10. Drugie miejsce zajął zespół II LO z Elbląga po zwycięstwach 20:6 nad ZSE Elbląg i 10:3 nad II LO Giżycko. W pojedynku o trzecie miejsce ZES Elbląg pokonało II LO Giżycko 11:10. Wszystkie drużyny uczestniczące w finale otrzymały pamiątkowe puchary, a trzy najlepsze medale.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama