UWAGA!

Rezerwy Olimpii przegrały sparing

 Elbląg, Rezerwy Olimpii przegrały sparing
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl

Każda passa kiedyś się kończy. Ten oklepany zwrot niestety urzeczywistnił się po piątym sparingu rezerw Olimpii, która po serii czterech zwycięstw musiała uznać wyższość Jaguara Gdańsk. Najważniejsze w okresie przygotowawczym są jednak inne aspekty, zaś wyniki pozostają ciekawostką statystyczną.

Wcześniej niestraszny był Agat Jegłownik, Żuławy Nowy Dwór Gdański, Zatoka Braniewo oraz Polonia Pasłęk, ale w końcu czwartoligowy (grupa: Pomorska) Jaguar Gdańsk znalazł receptę na pokonanie podopiecznych trenera Wagi.

Olimpia II tym razem skorzystała z usług młodzieży trenującej z pierwszą drużyną. Co prawda drugoligowa Olimpia tego samego dnia rozgrywała sparing, ale trener Nocoń nie wykorzystał zawodników w meczu z Arką II Gdynia zatem całą grupę zagospodarowały rezerwy.

Samo spotkanie było wyrównane, grane na dużej intensywności z okazjami dla obu drużyn. Szczerze należy przyznać, że Jaguar ustawił wysoko poprzeczkę, najwyżej ze wszystkich sparingpartnerów. Goście z Gdańska skonkretyzowali dwukrotnie wypracowane sytuacje, jeszcze w pierwszej połowie. Jak się później okazało, po zmianie stron, więcej bramek nie oglądaliśmy.

Wynik w meczach sparingowych pozostaje kwestią drugorzędną, gorszymi informacjami są urazy. Pech dopadł Mateusza Siwko, który nie będzie miło wspominać sobotniego popołudnia ze względu na kontuzję - złamanie obojczyka. Poszkodowanego czeka wymuszona przerwa w grze.

W kolejnym meczu sparingowym, rezerwy Olimpii zmierzą się ponownie z przedstawicielem IV ligi (grupa: Pomorska) z Powiślem Dzierzgoń. Mecz w sobotę, 29 lutego.

 

Olimpia II Elbląg - Jaguar Gdańsk 0:2

 

Olimpia: Dawid Kapłon: Paweł Kazimierowski, Łukasz Sarnowski, Kacper Ziewiec, Dariusz Kondratowicz, Paweł Mazurek, Sebastian Milanowski, Maksymilian Kukałowicz, Oskar Kordykiewicz, Mariusz Bucio, Bartosz Mączkowski

Ponadto zagrali: Jakub Kosowski, Dawid Mazurek, Kamil Biel, Mateusz Siwko

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama