UWAGA!

Robert Karaś rekordzistą świata!

 Elbląg, Robert Karaś na trasie biegowej w Meksyku
Robert Karaś na trasie biegowej w Meksyku (fot. ze fan page Roberta Karasia na Facebooku)

Pochodzący z Elbląga Robert Karaś pobił rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie. Przepłynął 19 km, przejechał 900 km na rowerze i przebiegł 211 kilometrów i to poniżej 68 godzin! Pobił o ponad 4 godziny dotychczasowy wynik Richarda Junga z Niemiec.

W ostatnich startach Roberta Karasia prześladował pech, tym razem wszystko poszło zgodnie z planem. Rekord pobił podczas zawodów w Meksyku, w których – jak podaje Eurosport – wystartowało jedynie sześciu zawodników.

Karaś wystartował w sobotę, ukończył rywalizację w poniedziałek około południa pokonując 19 km w basenie, 900 km na rowerze i 211 km biegiem w czasie 67 godzin, 58 minut i jednej sekundy. Dotychczasowy rekord wynosił niespełna 73 godziny i należał do Richarda Junga z Niemiec.

- Dzięki, że mi kibicowaliście. Wydarzyło się mnóstwo rzeczy, to był bardzo ciężki wyścig. Jesteśmy mega szczęśliwi, ogólnie było pięknie – Robert Karaś zwrócił się do kibiców kilka minut po tym jak przekroczył linię mety. Był tak zmęczony, że kolejne metry pokonywał z pomocą członków swojej ekipy Karaś Team – informuje Eurosport.

- To było piekło. Nie da się tego porównać do żadnego innego biegu. Było 100 razy gorzej niż kiedykolwiek indziej - dodał Robert, cytowany przez stronę swojego sponsora Olimpi Labs.

 

Zobacz finisz Roberta Karasia

 

Więcej w Eurosporcie

oprac. red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama