UWAGA!

Rodzinna zabawa w wodzie

Elbląg, Zdjęcie z archiwum elbląskiego WOPR-u.
Zdjęcie z archiwum elbląskiego WOPR-u.

W niedzielne popołudnie, 19 kwietnia o godz. 16.15 rozpocznie się Wodny Festyn Rodzinny zorganizowany przez EL WOPR na Krytej Pływalni. Rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli wystartować m.in. w takich konkurencjach, jak: wyścig na pontonie czy holowanie zmęczonego. Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

W zawodach udział mogą wziąć trzyosobowe zespoły rodzinne: rodzice + dziecko lub rodzic + dwoje dzieci. Rywalizacja zespołów będzie się składała z pięciu konkurencji: sztafety 3 x 25 m, holowania zmęczonego na dystansie 50 m, wyścigu na sprzęcie pływającym i ratowniczym, wyścigu na materacach i pontonach. Najlepsze rodzinne drużyny otrzymają medale, puchary i dyplomy, a nagrody rzeczowe otrzymają wszystkie drużyny biorące udział w zawodach. Nagrody będą losowane.
     
     1. Sztafeta 3 x 25 - w konkurencji uczestniczą wszyscy zawodnicy drużyny, przepływając odcinki 25 m na czas.
          
     2. Holowanie osoby zmęczonej - start z wody wszystkich zawodników, ostatni trzyma się ręką uchwytu słupka startowego, osoba zmęczona kładzie ręce i nogi i barkach holujących po pokonaniu 25 m odcinka zawodnik pierwszy dotyka ściany i wracają na miejsce startu. Osoba, która była pierwsza może zmienić pozycję, „osoba zmęczona” pozostaje ta sama. Wyścig kończy się po dotknięciu ściany basenu przez pierwszego zawodnika. Podczas wyścigu nie można „zgubić” osoby holowanej.
     

 

     
     3. Wyścig na sprzęcie pływającym i ratowniczym - do konkurencji odbywa się z płytkiej części basenu. Na sygnał startera zawodnik wchodzi do pontonu i płynie wiosłując odcinku 25 m, w części głębokiej basenu przy ścianie w wodzie z deską SP oczekuje drugi zawodnik drużyny, start tego zawodnika następuje po dotknięciu pontonu o ścianę basenu, sygnał daje mierzący czas, zawodnik trzyma przed sobą deskę SP pracując nogami ( dowolna praca nóg) przepływa 25 metrów, w części płytkiej basenu w kole ratunkowym oczekuje trzeci zawodnik drużyny, po dotknięciu deską do ściany basenu sędzia daje sygnał startu zawodnikowi siedzącemu w kole ratunkowym , ten musi dopłynąć dowolną techniką (siedząc w kole) na miejsce linii mety (część głęboką), czas zatrzymuje się kiedy obręcz kola dotknie ściany basenu.
          
     4. Wyścig na materacach - konkurencji bierze udział jeden wybrany zawodnik drużyny, który dowolna techniką musi pokonać odc. 50 m.
          
     5. Wyścig pontonów - w konkurencji bierze udział 1 zawodnik drużyny, który dowolną technika pokonuje odcinku 25 m pontonem wiosłując paletkami do tenisa stołowego. Wyścig kończy się kiedy zawodnik dotknie pontonem do ściany basenu.
     Punkty za wielobój pływacko- ratowniczy otrzymują zespoły rodzinne, które wzięły udział we wszystkich konkurencjach.
          
     Zapisy i wszelkie informacje: EL WOPR przy ul. Robotniczej 68 lub telefonicznie pod numerem: 055 234 92 61. Istnieje również możliwość zapisów drogą mailową: elwopr@o2.pl . Wpisowe kosztuje 15 zł. Termin zgłaszania drużyn upływa 16 kwietnia.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama