UWAGA!

Rowerami w kierunku Tolkmicka i Kadyn

 Elbląg, Rowerami w kierunku Tolkmicka i Kadyn
fot. MOSiR

W najbliższą niedzielę (03.10) wystartuje kolejna w tym sezonie Miejska Wycieczka Rowerowa po okolicach Elbląga. Udamy się na Wysoczyznę Elbląską, gdzie przyjrzymy się rosnącym winogronom.

Winogrona to owoce mało kojarzące się z Wysoczyzną Elbląską. Że jest to przekonanie niesłuszne - przekonamy się podczas wycieczki na Wysoczyznę Elbląską, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się krzewom winorośli uprawianym nieopodal Białej Leśniczówki nad Tolkmickiem.

Wycieczka wystartuje z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej, także rozgrzewkę w formie podjazdu do tego miejsca każdy odbędzie w swoim tempie. Ulica Fromborska i Jelenia Dolina wyprowadzą nas z miasta. Dalsza droga będzie prowadziła w kierunku Ogrodnik, gdzie za wsią zjedziemy na drogę z płyt betonowych, a potem na leśną szutrówkę, tzw. Białą Drogę. Nią dotrzemy do Białej Leśniczówki i winnicy Kadyny. Zobacz mapę - 40 km. Na całej trasie będzie dominować nawierzchnia asfaltowa różnej jakości, ale będzie także około 15 km dróg szutrowych i płytowych.

Tempo jazdy będzie spokojne, w granicach 14-15 km/h. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główny postój będzie w Kadynach. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie także tradycyjnie słodyczy dla każdego. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15, jest bezpłatny.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli jednak będzie ona niekorzystna, to trasa może ulec zmianie. Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB, trekingowych lub gravelowych, bezwzględnie wyposażonych w przerzutki. Prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa.

Przypominamy również o trwającym konkursie na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach w 2021 roku), w którym do wygrania będzie rower ufundowany przez Salon – Serwis Rowerowy Wadecki. Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

W najbliższy wtorek (5 października) zapraszamy na Rowerowy Spacer z Leśnikiem. Więcej informacji wkrótce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Urząd Gminy w Elblągu.

Ruszamy o godzinie 10:00 w niedzielę, 3 października, z pętli na ulicy Ogólnej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)