UWAGA!

Rozbawili dzieci

  Elbląg, Rozbawili dzieci
fot. MOSiR

Najbardziej podobała mi się nauka tańca i pokaz zumby - powiedziała 7-letnia Julia, podczas sportowego festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. - Lubię tańczyć, dlatego poszłam na scenę bawić się razem z innymi dziećmi i panią która prowadziła pokaz.

Spośród wielu atrakcji, jakie 1 czerwca czekały w Elblągu na najmłodszych, był także sportowy festyn zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak się okazało propozycja przypadła do gustu zarówno najmłodszym elblążanom jak i ich rodzicom. W ciągu pięciu godzin, park przy ul. Mickiewicza odwiedziło ponad tysiąc mieszkańców, spragnionych dobrej zabawy. Tłumy chętnych zbierały się już kilkanaście minut przed rozpoczęciem imprezy.
       Wśród najmłodszych, największym zainteresowaniem cieszył się basen z kulkami, malowanie twarzy, balony, rzut podkową, oraz łowienie rybek. Na nieco starszych czekały pokazy tańca nowoczesnego, fitness na świeżym powietrzu, zumba, nauka tańca, paintball oraz stoisko gastronomiczne.
       - Dostałem watę cukrową, lody, słodycze i jeszcze torbę z prezentami - wylicza 6-letni Kamil. - Najbardziej podobał mi się wóz strażacki i basen z kulkami w którym byłem aż trzy razy.
       - A ja brałem udział w rzucie piłeczką do smerfa i też dostałem nagrodę i słodycze - dodaje o rok starszy Dawid.
       O ile najmłodsi uczestnicy festynu większość czasu spędzali na stanowiskach z grami i zabawami, to na nieco starszych czekały atrakcje przed sceną. A tu jako pierwszy zaprezentowany został zespół Destination. Młode tancerki przygotowały pokaż tańca nowoczesnego. Następnie na scenie pojawił się Maciej Skrobotun ze swoją grupą prezentując fitghness, czyli połączenie tańca i aerobiku ze sportami walki. O kondycje najmłodszych zadbała natomiast instruktorka Zumby, która wspólnie z dziećmi przeprowadziła szybki kurs tańca. Był też pokaz fitness, który odbył się na znajdującej się w parku siłowni. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się paintball, a na zmęczonych, spragnionych i wyczerpanych czekał punkt gastronomiczny.

 


       - Miło było patrzeć jak na twarzach dzieci pojawia się uśmiech - mówi Krzysztof Panas, współorganizator imprezy. - Cieszę się, że aż tylu ludzi zdecydowało się spędzić ten dzień właśnie z nami. Rozdaliśmy mnóstwo słodyczy, nagród i upominków, za które dziękuję naszym sponsorom.
       Nie zabrakło także konkurencji sportowych. Na specjalnie wytyczonym boisku rozegrany został turniej drużyn 3-osobowych oraz konkurs żonglerki. W turnieju dzieci, z pośród ośmiu drużyn, najlepsza okazała się ekipa Czaszulki, która w meczu finałowym pokonali Mongolię 3:1. Natomiast w konkursie żonglerki, swoich konkurentów zdeklasował Paweł Mazurek, który piłkę odbił aż 70 razy. W czasie festynu, młodzi adepci piłki nożnej, wspólnie bawili się z obecnymi na imprezie piłkarzami elbląskiej Olimpii.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama