Rozpędzony Techtrans

Kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym odnieśli szczypiorniści II-ligowego Techtransu Darad Elbląg. W 6. kolejce podopieczni Grzegorza Czapli pokonali Nielbę Wągrowiec 29:17 (13:8).

Techtrans Darad ma już za sobą pięć spotkań wyjazdowych z czego cztery rozstrzygnięte na swoją korzyść. Podobnie było w ubiegłą sobotę w Wągrowcu. Zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Czapli było rewanżem za porażkę w ubiegłym sezonie, która pozbawiła elblążan awansu do I ligi.
     Na mecz do Wągrowca nasz zespół pojechał bez Minkiewicza, Długosza i Woźniaka. Mimo osłabienia tylko kwadrans pierwszej połowy był wyrównany. Później przewaga należała do naszych szczypiornistów. W 14 min. mieliśmy ostatni remis w tym meczu 3:3. Od tego momentu przewaga należała już do gości. Elblążanie zagrali uważniej w obronie oraz szybciej - i co najważniejsze - skuteczniej w ataku. Na efekty takich poczynań nie trzeba było długo czekać. Niespełna pięć minut później było już 8:4 dla Techtransu. Elblążanie schodzili na przerwę z pięciobramkową przewagą.
     W drugiej odsłonie ponownie na parkiecie dominowała siódemka Techtransu. Gospodarze z czasem opadli z sił, co wykorzystali elblążanie i zaczęli powiększać przewagę. Po bramkach Marcina Roszkowskiego, Tomasza Janowicza i Marcina Lenarczyka w 40 min. mieliśmy już wynik 19:10 dla naszego zespołu. Taka też przewaga utrzymywała się niemal do końca meczu. W ostatnich minutach trener Grzegorz Czapla wprowadził na parkiet zmienników, którzy całkiem dobrze sobie poczynali zwiększając przewagę do 12 bramek. Ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa Techtransu, która tym samym zrewanżowała się niepowodzenie w tamtym sezonie.

Techtrans Darad zagrał w składzie: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 10, Laskowski 2, Stypułkowski 4, Ł. Janowicz 1, Januszewski 2, T. Janowicz 6, Lenarczyk 4, Ługowski, Szarłowski, Czapla.

Komplet wyników 6 kolejki: Jurand Ciechanów - Victoria Bartoszyce 22:30, Cuiavia Inowrocław - Aluminium Konin 23:23, Gwardia Koszalin - Komandor Bydgoszcz 37:18, Patia Buk - Orlen II Płock 19:29. Zaległy: Orlen II Płock - Victoria Bartoszyce 40:16.