UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozpoczął się drugi tydzień ferii z MOSiR-em

 
Elbląg, Rozpoczął się drugi tydzień ferii z MOSiR-em
fot. MOSiR

Po raz kolejny okazało się, że program ferii na sportowo spodobał się mieszkańcom Elbląga. Tylko w pierwszym tygodniu zajęć, przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, skorzystało kilka tysiąca dzieci i młodzieży. Równie ciekawie powinny być także w drugim tygodniu ferii.

„Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” - to program zajęć sportowo-rekreacyjnych, przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla tych, którzy w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych pozostają w domach. Każdego dnia, na obiektach sportowych odbywają się różnego rodzaju zajęcia, od jazdy na lodzie, przez piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną, czy fitness, a na tenisie stołowym skończywszy.
       Podobnie jak w latach ubiegłych, w pierwszym tygodniu ferii, największym zainteresowaniem cieszyło się kryte lodowisko Helena. W ciągu pięciu dni przez taflę lodowiska przewinęło się prawie dwa tysiące łyżwiarzy. Uczestnicy zajęć nie tylko korzystali z ogólnodostępnej ślizgawki, ale brali udział w turnieju mini hokeja oraz festynie lodowym. Nie inaczej powinno być także w drugim tygodniu, gdzie na najmłodszych ponownie czekają bezpłatne zajęcia na lodowisku (godz. 12:15 dla grup zorganizowanych, godz. 13:15 jazda dowolna dla dzieci i młodzieży). Natomiast pozostali mogą korzystać z lodowiska podczas sesji płatnych o godz. 18 i 19.
       Oprócz jazdy na łyżwach dzieci i młodzież korzystały z zajęć odbywających się na sali fitness. Tu na wszystkich chętnych czekały bokserskie lekcje z UKS Kontra, podczas których można było pod okiem trenerów i zawodników, stawiać pierwsze kroki bokserskie. Chętnych nie brakowało także na zajęciach Matrix Fitness i Zumbie. Akademia Tenisa Stołowego także przyciągnęła swoich sympatyków. Kolejne zajęcia w ramach ferii z MOSiR-em także w drugim tygodniu ferii.
       Prawdziwe oblężenie przeżywała także Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej, którą w ciągu pięciu dni odwiedziło prawie 800 dzieci. Tu na milusińskich czekały zajęcia z takich dyscyplin jak: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, judo, tenis czy karate. Chętnych na dobrą zabawę oczywiście nie brakowało. Drugi tydzień ferii na HS-W upłynie pod znakiem rywalizacji sportowej. Teraz, przed uczestnikami zajęć sprawdzenie swoich umiejętności w turniejach. Pierwszy z nich, zawody siatkarskie, odbyły się w poniedziałek (30 stycznia), a wzięło w nich udział ponad 50 dzieci. Na wtorek, 31 stycznia (godz. 11:30-16) zaplanowano turniej piłki ręcznej, w środę odbędzie się turniej tenisa stołowego (godz. 11), natomiast w czwartek (godz. 11) i piątek (godz. 9) swoje umiejętności zaprezentują młodzi adepci piłki nożnej. Szczegółowy program ferii znajduje się na stronie internetowej Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.
       Jedną z nowości w programie Ferii z MOSiR-em są zajęcia organizowane w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. W pierwszym tygodniu na basenie rozegrany został turniej siatkówki w wodzie oraz zawody pływackie. Także w drugim tygodniu elblążanie będą mogli skorzystać z „Dolinki”. Na wtorek i czwartek zaplanowano turnieje siatkówki w wodzie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każda z drużyn musi składać się z minimum czterech zawodników, a warunkiem przyjęcia zespołu do rozgrywek jest posiadanie pełnoletniego opiekuna. Zapisy do turnieju przyjmowane są w dniu zawodów w godz. 9:30-10 w CRW „Dolinka”. Zawodnicy biorący udział w turnieju nie płacą wpisowego, ani nie ponoszą innych opłat związanych z wejściem do Centrum Rekreacji Wodnej.
       - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z naszej oferty i odwiedzania podczas ferii obiektów MOSiR-u - mówi Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Program drugiego tygodnia jest na tyle ciekawy, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ferie zakończymy zarówno na sportowo jak i nieco tanecznie. W niedzielę o godz. 17 wszytskie dzieci uczestniczące w feriach zapraszamy na karnawał na lodzie. Imprezę poprowadził duet klaunów Rupert i Rico, którzy zadbają o dobrą zabawę i uśmiech dzieci.
       Szczegółowy program zajęć organizowanych pod nazwą „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo”, można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Ferie z MOSiR-em 2017. Więcej informacji można uzyskać także w Dziale Organizacji Imprez MOSiR pod nr tel. (55) 625-63-06.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama