UWAGA!

Rozpoczyna się walka o medale (łyżwiarstwo figurowe)

 Elbląg, Rozpoczyna się walka o medale (łyżwiarstwo figurowe)
Fot. Anna Dembińska.

Dziś na lodowisku MOSiR-u rozpocznie się rywalizacja łyżwiarek i łyżwiarzy figurowych o medalowe trofea Pucharu Polski Młodzików. To debiut zawodów o randze mistrzowskiej w tej widowiskowej dyscyplinie sportu w Elblągu. Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego powierzył organizację imprezy elbląskiemu UKS „Szóstka” z przekonaniem, że będzie to najlepsza forma promocji dyscypliny w regionie.

Do uczestnictwa w zawodach zgłoszono 108 zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 9 lat. Na elbląskim lodowisku reprezentować oni będą kluby: RKS „Stoczniowiec” Gdańsk, UKS „Szóstka” Elbląg, MKS „Axel” Toruń, „Start-Wisła” Toruń, RKS „Marymont” Warszawa, MUKS „Euro 6” Warszawa, UKŁF „Ochota” Warszawa, UKŁ SP 46 Łódź, UKŁF „Piast” Opole, MOSiR Sosnowiec, UKLF „Spin” Katowice, KŁF „Lajkonik” Kraków i UKŁF „Unia” Oświęcim.
       W barwach elbląskiego UKS „Szóstka” funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 6 sportowe umiejętności podczas pucharowej rywalizacji zademonstrują: klasa wstępna 2003 r. i młodsi – Agata Kukowska i Aleksandra Larma; klasa wstępna 2002 r. – Maja Dawidowicz i Emilia Domagała; klasa brązowa dziewcząt – Kamila Grzegółkowska i Dominika Szczepanowska; klasa brązowa chłopców – Jakub Kukowski. To najlepsi aktualnie łyżwiarze figurowi „Szóstki” z grona blisko 80 trenujących adeptów tej dyscypliny sportu.
       W piątek (9 kwietnia) sportowa rywalizacja na lodowisku rozpocznie się o godz. 11.15 i potrwa do godz. 17.30. Organizatorzy zapraszają kibiców także w sobotę (10 kwietnia) do hali przy ul. Karowej, w tym dniu rywalizacja rozpocznie się o godz. 8.30 i zakończy ok. 12.30.
       Pucharowe zawody narybku łyżwiarstwa figurowego, nad którymi redakcja portEl-u przyjęła patronat medialny, sponsorują: Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, Urząd Miasta w Elblągu, InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, Zakład Sprzątania „MOP 83”, Hotel „Europa”.
       Zachęcamy elblążan do obserwacji i kibicowania aktualnie najlepszym w Polsce, młodym adeptom łyżwiarstwa figurowego. Wstęp na trybuny hali z lodowiskiem jest wolny.
      
      
M

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama