UWAGA!

Rusza program sportowo-rekreacyjny ESZS

Elbląg, Rusza program sportowo-rekreacyjny ESZS
(fot. PS)

Elbląski Szkolny Związek Sportowy pozyskał środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki na organizację cyklu zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w mieście. Program rusza jutro – 7 kwietnia.

Po przerwie świątecznej dzieci i młodzież już jutro wróci do szkół. Dłuższe i coraz cieplejsze dni powodują wzrost zainteresowania młodych elblążan sportem i rekreacją. Te zainteresowania uzyskają organizacyjne i pedagogiczne wsparcie.
       Elbląski Szkolny Związek Sportowy po raz czwarty, z powodzeniem, uczestniczył w ogólnopolskim konkursie ministerialnym na projekt zajęć pozalekcyjnych. Pozyskane z konkursu środki pozwalają na rozpoczęcie cyklu zajęć sportowo-rekreacyjnych. W szkołach ponadgimnazjalnych ich organizacją zajmie się 14 nauczycieli wychowania fizycznego, natomiast 12 nauczycieli ze szkół podstawowych będzie prowadziło takie zajęcia w osiedlach mieszkaniowych. W tygodniu każdy z animatorów poświeci cztery godziny na realizację przyjętego zadania. Cykl zakończy się 31 listopada.
       Dotychczasowe tego typu działania sprawdziły się praktycznie. Pod batutą animatorów dzieci i młodzież wolny od nauki czas wykorzystywały na sportowo-rekreacyjne zajęcia bezpiecznie i z pożytkiem dla rozwoju fizycznego.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama