Rutyniarze też nie pomogli

Nawet rutynowani Piotr Minkiewicz i Zenon Dąbrówka nie pomogli Techtransowi Darad wygrać z wiceliderem Gwardią Koszalin. Porażka na wyjeździe 17:26 wyraźnie zmniejsza szansę elblążan na wywalczenie awansu do serii B pierwszej ligi.

O losach meczu przesądził okres gry między 42 a 50 minutą. W 40 min. wicelider z Koszalina prowadził 16:12. Wcześniej na parkiecie w Koszalinie trwała zacięta walka o każdą piłkę i chociaż goście przegrywali od początku meczu wszystko jeszcze było możliwe.
     Od 52 min. przez osiem kolejnych minut gospodarze rzucili cztery bramki, tracąc tylko jedną i przewaga Gwardii urosła do siedmiu bramek. W tym okresie Techtrans Darad dwukrotnie grał bez dwóch zawodników, których sędziowie wyrzucili na ławkę kar. W 50 min. jasne już było, że takiej przewagi Gwardia, która w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz, nie mogła roztrownić przez ostatnie dziesięć minut.
     Po porażce Techtrans Darad utrzymał trzecie miejsce w tabeli. Jednak przewaga Gwardii nad podopiecznymi trenera Grzegorza Czapli urosła do czterech punktów. Techtrans Darad do zajmującego pierwsze miejsce Orlenu II Płock traci sześć punktów.

Bosman Gwardia Koszalin - Techtrans Darad Elbląg 26:17 (13:8)

Techtrans Darad: Korzeniowski, Szczepaniak - Minkiewicz 2, Roszkowski 3, Laskowski 3, Stypułkowski 3, Grabowski 1, Dąbrówka, Długosz 5, T. Janowicz, Januszewski, Woźniak, Lenarczyk

Wyniki 10. kolejki: Patria Buk - Jurand Ciechanów 25:21, Cuiavia Inowrocław - Orlen II Płock 17:27, Aluminium Konin - Tęcza Kościan 21:21, Huragan Morąg - Nielba Wągrowiec 19:27, Komandor Bydgoszcz - Victoria Bartoszyce 33:27