UWAGA!

Sandra Kruk w służbie i na ringu daje z siebie wszystko

 Elbląg, Sandra Kruk w służbie i na ringu daje z siebie wszystko
fot. Tomasz Kulesza

Walka na ringu czy służba wojskowa? Historia Sandry, wicemistrzyni świata w boksie olimpijskim pokazuje, że będąc żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej można świetnie połączyć jedno z drugim.

Szer. Sandra Kruk swoją przygodę ze sportem walki rozpoczęła w wieku 7 lat od kick-boxingu, gdzie zdobyła 9 tytułów Mistrzyni Polski. W 2007 r. zaczęła trenować boks i od tego czasu jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Zdobyła 6 tytułów Mistrzyni Polski w boksie. Od samego początku swojej kariery w boskie dostała powołanie do Narodowej Kadry Kobiet w boksie. To doświadczona zawodniczka z sukcesami międzynarodowymi, również tymi na najwyższym szczeblu. Rokiem przełomowym w karierze Sandry był rok 2012, w którym zdobyła Wicemistrzostwo Świata w Qinhuangdao w Chinach. Ostatnio szer. Sandra Kruk wygrała w finale 5. Międzynarodowego Memoriału Leszka Drogosza, gdzie pokonała Paulinę Jakubczyk dzięki charakterystycznemu i nieustannemu pressingowi oraz lawinie ciosów. To wysokiej rangi turniej klasy A organizowany przez Międzynarodową Federację AIBA.
       Szer. Sandra Kruk jest również żołnierzem 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. „Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest dla mnie doskonałym sposobem na samorealizację i rozwój zawodowy”.
       Rozpoczęcie służby wojskowej to ważna decyzja, którą należy podjąć wspólnie z najbliższymi. - Cieszę się, że mam rodzinę, która jest ze mnie dumna, nie tylko, gdy walczę na ringu, ale też gdy pełnię służbę dla Ojczyzny - mówi Sandra.
       Na co dzień Sandra zaraża energią, uśmiechem, a dla żołnierzy i pracowników 4. W-MBOT jest wzorem do naśladowania i dowodem na to, że bez problemu można pokonywać swoje słabości i przekraczać swoje granice. - Jestem niska, co wytykało mi wielu trenerów, twierdząc, że nie uda mi się wysoko zajść w tej dyscyplinie. Dzięki wsparciu bliskich, ciężkiej pracy oraz uporowi i wierze w sukces znalazłam się w światowej czołówce boksu. Wiara pozwoliła mi osiągnąć sukces nie tylko sportowy, ale też w sferze osobistej, dlatego uważam, że nie można zamykać się w szufladkach, bo jeżeli czegoś bardzo mocno pragniemy, to musimy do tego dążyć - dodaje.
       Obecnie trenerem Sandry jest jej mąż Ariel Kruk, który również pełni służbę wojskowąw 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. - Dziękujemy naszym dowódcom,
       że szkolą nas na wojowników, a nie na żołnierzy do defilowania - mowia. Oboje zgodnie potwierdzają, że służba w WOT daje im możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju. Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania. Obecnie trwa nabór Żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do Batalionów w Morągu, Braniewie, Giżycko i Olsztynie. 
       Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW mogą zgłaszać się do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Elblągu.
      
Monika Jabłońska, rzecznik prasowy 4. Warmińsko - Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Biedna dziewczyna :( do WOTu idą same łamagi Panią Sandrę stać na to żeby reprezentować Polskę w innych formacjach mundurowych, już zdecydowanie lepiej pójść do policji chociaż ludzie psioczą ostatnio na nich, o wojsku to już nawet nie piszę ale tym prawdziwym a nie wymyśle macierewiczowskim jakim są jego szawdrony wotowskie
 • Szkolą ich na "wojowników". Bez komentarza, oby ci wąskoumysłowi ludzie nigdy nie mieli okazji przekonać się, jaką bezwartościową i niewyszkoloną taktycznie "formacją" będą WOT w przypadku ewentualnego konfliktu zbrojnego.
 • szkolenie do walki ulicznej i walki ręcz. .. .. chyba nie z specnazem, ale chyba z ludościa cywilną?
 • a kogo to obchodzi?
 • Normalnie tragikomedia, pomieszanie z poplątaniem, nie zazdroszczę takich wyborów Kutek
 • Najlepsze w tej całej historii to. jest tylko. .. zdjęcie, wow
 • Pani Sandro szczyt swoich możliwości ma już Pani za sobą, wciąż od 2012 roku czekamy na podobny spektakularny sukces bez efektów, najwyższy czas na dzieci, pozdrawiam Sebastian S.
 • Nie jest tak kolorowo jak się wydaje w wojsku liniowym sportowcy w normalnych jednostkach nie maja czasu na treningi Wiec się nie dziwie pani Sandrze ze jest w WOT.
 • Widzę pisze pan a mało pan wie o pani Sandrze jej czas właśnie nadchodzi i gdyby klub nie robił jej problemów z jej odejście to by miała ciągłość wygranych tytułów a tak zaczyna od początku i doskonale jej to idzie a ja niecierpliwością czekam na rok 2018 gdzie są mistrzostwa Europy i świata
 • Widzę nie ma pan zielonego pojęcia do czego służy WOT a dokładnie TSW bo to właśnie szkolene jest TSW a nie WOT pozdrawiam i zachęcam do lektury internetowej
 • @Fan - Ja też czekam na 2018,wrócimy do tematu po MŚ i ME, chciałbym się mylić, ale pudła nie będzie
 • Wiec do zobaczenia w 2018 bo jawiwm napewno ze będzie pudło zwłaszcza zabużańskie wtyk roku wygrała na meczach z czołowymi zawodniczkami w swojej kategorii wagowej wiem bo śledzą pani sandry przebieg walk i zwalił na walkę coraz lepiej jej idzie nie ma już tego hałdy jak miała za czasów klubu
Reklama