Sebastian na ostatniej prostej do zimowych igrzysk

Elbląg, Sebastian Kłosiński może być pierwszym elbląskim olimpijczykiem po 18 latach przerwy/. Zdjęcie z zawodów w Salt Lake City pochodzi z fan page Sebastiana na Facebooku

Panczenista Orła Elbląg Sebastian Kłosiński zdobył dla Polski miejsce na igrzyska olimpijskie w Pjongczang na dystansie 1000 metrów! O tym, czy wystartuje w Korei, zdecyduje Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Byłby kolejnym, po 18-letniej przerwie, elbląskim olimpijczykiem.

Zakończyły się eliminacje panczenistów do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. W igrzyskach na dystansie 1000 metrów wystartuje 36 panczenistów, prawdopodobnie wśród nich będzie zawodnik Orła Elbląg Sebastian Kłosiński. Polacy wywalczyli trzy miejsca na tym dystansie.
       - Sebastian Kłosiński zdobył miejsce na igrzyskach olimpijskich dla reprezentacji Polski. O tym, kto konkretnie pojedzie na igrzyska, zadecyduje zarząd Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – informuje Ewa Białkowska, szefowa wyszkolenia w PZŁS, również elblążanka.
       Najbliższe zebranie zarządu PZŁS odbędzie się 16 grudnia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Sebastian Kłosiński jest w tak wysokiej formie, że prawdopodobnie do Pjongczang pojedzie.
       Elblążanin obecnie zajmuje 24. miejsce w Pucharze Świata na dystansie 1000 metrów. Na igrzyska pojedzie 20 najwyżej sklasyfikowanych zawodników PŚ i 16 z najlepszymi czasami uzyskanymi na zawodach. Polak znalazł się w grupie zawodników, którzy podczas kwalifikacji uzyskali najlepsze czasy.
       Dla porządku odnotujmy wyniki zawodnika Orła Elbląg na zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City, które odbyły się w ubiegły weekend. Elblążanin zajął szóste miejsce w grupie B na dystansie 1000 metrów z czasem 1:08:48 minuty. To najszybszy czas, jaki uzyskał elbląski „Orzeł” w cyklu Pucharu Świata. Na dystansie o połowę krótszym elblążanin zajął 17. miejsce w grupie B z czasem 35:22 sekundy i kwalifikacji olimpijskiej w tym przypadku nie wywalczył.
       Warto przypomnieć, że ostatnim elblążaninem, który występował na igrzyskach olimpijskich był Piotr Wadecki, który zajął siódme miejsce w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego podczas letnich IO w Sydney w 2000 r. Na igrzyskach zimowych Elbląg ostatni raz był reprezentowany w Lillehammer w 1994 r. przez panczenistę Artura Szafrańskiego, który nie ukończył wyścigu na 1500 metrów.