UWAGA!

Seniorzy Concordii bez miejskich pieniędzy?

 Elbląg, Seniorzy Concordii bez miejskich pieniędzy?
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Jak co roku ratusz ogłosił konkursy dla klubów sportowych. W tym roku zapisy ogłoszenia o konkursie na szkolenie w różnych dyscyplinach dyskryminuje sporty zespołowe.

Tradycyjnie ogłoszono dwa konkursy: na wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Pula na pierwszy z wymienionych konkursów wynosi 1,36 mln zł, na drugi - 750 tys. zł.

W konkursie na wspieranie szkolenia sportowego mogą brać wszystkie kluby z wyjątkiem... Concordii Elbląg. Pomarańczowo - czarni mogą złożyć ofertę, ale prawdopodobnie pieniędzy z tego konkursu nie dostaną. Dlaczego? „W sportach drużynowych (w podziale na sporty kobiece i męskie) dotację otrzyma tylko jeden podmiot, prezentujący najwyższy poziom, w danej dyscyplinie sportowej“ - możemy przeczytać w ogłoszeniu konkursowym. Przy określaniu wysokości dotacji urzędnicy wezmą pod uwagę szeregu kryteriów takich jak: poziom sportowy (udział w rozgrywkach ligowych), odbiór społeczny i tradycje dyscypliny w mieście, prowadzenie szkolenia przez wykwalifikowanych trenerów lub instruktorów, zasoby klubu oraz dotychczasową współpracę z samorządem.

Kryteria związane z konkursem na upowszechnianie kultury fizycznej są podobne. Brana pod uwagę jest także kwestia czy dana dyscyplina jest sportem olimpijskim czy nieolimpijskim, a także liczba osób objętym szkoleniem. Punktu wykluczającego jakikolwiek klub w tym konkursie nie zamieszczono.

Oferty można składać do 4 stycznia, następnego dnia powinniśmy się dowiedzieć ile pieniędzy chcą kluby z miejskiego budżetu.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ciekawe, że z kasy miejskiej pieniądze ciągnie aż trzech nissanów zastępców -pseudopodmiotów, którzy niestety poziomu nie zachowują żadnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  4
  zenobiusz(2021-12-23)
 • Drzazgi jak co roku śmiechu warte.
 • Tak się dzieli pieniądze na sport a Gorzów jest miastem wypisz wymaluj w skali Elbląga. Kwoty rzucają na kolana przy śmiesznych 1,36 mln od Prezydenta Elbląga i tam jest sport. bip. wrota. lubuskie. pl/umgorzow/269/5235/Wyniki_naboru_wnioskow_z_zakresu_wspierania_sportu/
 • Brak wyników, brak kasy. Chcecie grać zróbcie zrzutkę na wynajem boiska.
 • Przecież wiadomo, że chodzi o zniechęcenie i wykończenie zespołu prawda i jego właściciela kto wie dlaczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  5
  Fan_Gargamela_z_PO(2021-12-23)
 • @Czytelnik 66 - Tak średnio Ci powiem bo haczyk leży w szczegółach. Czy KPR Elbląg z automatu też nie dostanie pieniędzy bo ręczna jakby jest jedną dyscypliną sportu ? A wyżej gra EKS Start.
 • I bardzo dobrze, mogli nie robić z wróbelka jaj i nie podpisywać umowy połączenia klubów, a następnego dnia zrywać tej umowy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  16
  Kolega Dlugiego(2021-12-23)
 • Kluby się autokompromitują, przyjmując te ochłapy od Wróblewskiego. Należy zażądać w konkursie sum analogicznych do innych porównywalnych klubów w innych porównywalnych miastach i tyle w temacie. W razie odmowy, rozwiązać widowiskowo wiodące kluby, jak Start czy Olimpia i zwalić całą winę na komucha. Proste, ale nie u nas, gdzie na powiązania sportowo-towarzysko-partyjno-biznesowe nie ma mocnych.
 • I bardzo dobrze. Jedno miasto, jeden klub - Olimpia Elbląg aż po grób! Nie dawać kasy na prywatne fanaberie z Batorowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  35
  Retd(2021-12-23)
 • I bardzo dobrze że nie doszło do połączenia Concordi z Olimpia zniszczyło by to rywalizację Sportową i z sprawiło że Ksiądz narzucał by swoje widzimisie wszystkim trenerom i rodzicom dzieci które chcą uprawiać sport-pilke nożną. A jak się nie podoba to wypad. Kasa Misiu Kasa u Księdza musi się zgadzać. A potem kluby w koło Elbląg zostaną tej młodzieży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  11
  Trener Albercik.(2021-12-23)
 • Ej tam! Mlode chlopaki, niech lepiej sie ucza niz tylko haratanie w gale. A tak na starosc kolana I biodra aut, chodzic to na wozku inwalidzkim no I Dr. Muzyka pelne rece roboty, aby nieukow przywrocic do jakiegos funkcjonowania. Nie podoba mi sie to. Garbusiarz cyklista
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  12
  Zbyszek 1(2021-12-23)
 • Czy miasto Elbląg to jest prywatny folwark ?
Reklama