Siarka rozbiła Concordię (piłka nożna)

Elbląg, Siarka rozbiła Concordię (piłka nożna)

W słabym stylu zakończyli rozgrywki w II lidze piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni przegrali w Tarnobrzegu z miejscową Siarką aż 0:5 (0:2).

Bardzo wysoki wynik
       Siarka grając mecz z Concordią cały czas liczyła się w walce o I ligę. Zgodnie z przewidywaniami tarnobrzeżanie byli w niedzielnym pojedynku stroną przeważającą, jednak aż tak wysoki rezultat może zdumiewać.

Dwa celne strzały

W pierwszej połowie bramkowe okazje stwarzali sobie tylko gospodarze. Już w 2 min. było 1:0 dla Siarki. Po kombinacyjnej akcji piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Macieja Termanowskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał Przemysława Motłokę. Miejscowi atakowali i w 25 min. udało się im podwyższyć prowadzenie. Tym razem do siatki trafił uderzając w długi róg bramki Marcin Truszkowski. Jeszcze przed przerwą Siarka miała dwie kapitalne okazje do zmiany wyniku, jednak zmarnowali je Truszkowski i Tomasz Ciećko.

Dobili rywala

Po przerwie nadal skuteczniejsi byli gospodarze. Po zespołowej akcji do bramki trafił Ciećko i było 3:0. Drużyna z Elbląga starała się zmniejszyć rozmiary porażki. Najpierw w słupek uderzył Hector, a w końcówce meczu sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Patryk Galeniewski. W doliczonym czasie gry miejscowi dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw kolejnego gola zdobył Ciećko, a następnie po rzucie rożnym celnie uderzył Marcin Figiel.

Brak awansu

Mimo wysokiego zwycięstwa Siarce nie udało się awansować do I ligi. Szansy nie zmarnowały Wigry Suwałki, które pokonały Stal Rzeszów i uzyskały promocję na zaplecze Ekstraklasy. Concordia zakończyła rozgrywki na przedostatnim miejscu w tabeli i w przyszłym sezonie zagra w III lidze.

Siarka Tarnobrzeg - Concordia Elbląg 5:0 (2:0)

Maciej Termanowski 2, Marcin Truszkowski 25, Tomasz Ciećko 65, 90, Marcin Figiel 90