UWAGA!

Siatkarki zapraszają na turniej finałowy

 Elbląg, Siatkarki zapraszają na turniej finałowy

Od 3 do 5 lutego w hali przy ul. Kościuszki 77 A rozgrywany będzie Turniej Finałowy Juniorek o Mistrzostwo Województwa Warmińsko - Mazurskiego, którego gospodarzem będzie zespół Energa MKS Truso.

Siatkarki MKS Truso idą przez sezon 2022/2023 jak burza. Podopieczne Wojciecha Samulewskiego rundę zasadniczą zakończyły na pierwszym miejscu, co dało im bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Elblągu.

- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy w połowie sierpnia. W kategorii juniorek do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, po cztery zespoły. Pierwsza runda to mecz i rewanż. Wszystkie mecze wygraliśmy, czyli łącznie sześć spotkań ligowych. Po pierwszej rundzie mieliśmy najlepszy bilans setów oraz zwycięstw i w związku z tym mieliśmy bezpośredni awans do finału wojewódzkiego i możliwość organizacji turnieju finałowego - powiedział trener Wojciech Samulewski.

Do turnieju zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły: UKS Chemik SMS Olsztyn I, UKS Chemik SMS Olsztyn II, UMKS Mikro Ełk oraz Energa MKS Truso Elbląg.

- Wszystkie te zespoły mają już zapewniony awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, ponieważ do rozgrywek centralnych może awansować tylko jedna olsztyńska drużyna z tego samego klubu - dodał trener. - Tak naprawdę będziemy się bić o medale mistrzostw województwa i kto z jakiego miejsca wyjdzie do turnieju ćwierćfinałowego. Wiadomo, że im wyższe miejsce, tym teoretycznie grupa ćwierćfinałowa będzie łatwiejsza. Niestety w tym roku brany jest pod uwagę ranking i pojedziemy do któregoś z ośmiu zespołów z rankingu województw. Taki ranking co roku jest ustalony na podstawie turniejów nadziei olimpijskich. Na pewno pojedziemy gdzieś na ćwierćfinał, pytanie tylko gdzie. Będziemy bronić tytułu. Dotychczas zajmowaliśmy pierwsze miejsca w górnym roczniku każdej kategorii, czyli młodziczek, kadetek, juniorek młodszych i juniorek. W tym roku zadanie będzie trudniejsze, bo Chemik Olsztyn gra w rozgrywkach II ligi. My też mamy doświadczenie II-ligowe i zapewne nasz zespół z Chemikiem będzie walczył o pierwsze miejsce. Szansę mamy sporą - podsumował trener Energi MKS Truso.

 

Terminarz turnieju:

3.02.2023 (piątek):

14:00 UKS Chemik SMS Olsztyn II - UKS Chemik SMS Olsztyn I (mecz rozegrany zostanie w Olsztynie)

18:30 Energa MKS Truso Elbląg - UMKS Mikro Ełk

4.02.2023 (sobota):

12:00 UKS Chemik SMS Olsztyn II - UMKS Mikro Ełk

14:00 UKS Chemik SMS Olsztyn I - Energa MKS Truso Elbląg

5.02.2023 (niedziele):

12:00 UMKS Mikro Ełk - UKS Chemik SMS Olsztyn I

14:00 Energa MKS Truso Elbląg - UKS Chemik SMS Olsztyn II

 

Turniej rozegrany zostanie w hali przy ul. Kościuszki 77 A, wstęp wolny.

 

Skład Truso: Yaroslava Biankina, Weronika Dąbrowska, Julia Gromko, Oliwia Harasim, Nikola Kaczmarzyk, Julia Łukaczyk, Daryna Mosiienko, Polina Ovsiannikova, Julia Padakova, Blanka Piecyk, Zuzanna Rakoczy, Anita Semkiw, Karyna Siriatska, Alicja Szaruga.

Anna Dembińska

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama