UWAGA!

Siatkarze rozpoczęli ligę MOSiR

 Elbląg, Siatkarze rozpoczęli ligę MOSiR
fot. MOSiR

Ruszyła 15. edycja Awangarda Volley, ligi zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W minionym tygodniu rozegrano pierwsze spotkania w rundzie zasadniczej rozgrywek. O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście walczy 9 drużyn.

W poprzednim sezonie sytuacja epidemiczna w kraju pokrzyżowała plany elbląskim siatkarzom, którzy uczestniczyli w rozgrywkach ligi Awangarda Volley. Od tamtej pory część drużyn zmieniło swoje nazwy i składy. Jednak już po pierwszych pojedynkach można wskazać tych uczestników, którzy powinni dyktować tempo siatkarskiej rywalizacji.

System gry w zasadzie nie różni się od tego, który obowiązywał w poprzedniej kampanii. Wszyscy zagrają ze sobą w pierwszym etapie, a później 8 najlepszych ekip powalczy w play-off. O medale i puchary zagrają cztery najskuteczniejsze zespoły. Natomiast pozostałe 4 drużyny, a także dziewiąty zespół zagrają w play out. Każde zawody odbywają się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Na mapie miejscowych zespołów pojawiła się ekipa Sport SPA Team. W premierowym starciu ograła MarDar 3:0. Najbardziej wyrównane spotkanie odbyło się pomiędzy Mercurym Elbląg oraz KAM&KOLEX, w którym ta druga ekipa odniosła zwycięstwo 2:1. Pretendenci do medali, czyli LOGBAR IKS Atak oraz ZNP Elbląg także zdobyli trzy punkty, ale silna drużyna nauczycieli toczyła wyrównany bój z MAR-EL Instalacje Elektryczne.

Sponsorem rozgrywek jest studio łazienkowe Awangarda. Szczegóły rywalizacji, wyniki, tabela oraz galerie znajdują się na stronie MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama