Siódemka elblążan mistrzami Czech (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Siódemka elblążan mistrzami Czech (wrotkarstwo szybkie)

Na 166-metrowym torze wrotkarskim w czeskiej miejscowości Benatky nad Jizerom rozgrywano Otwarte Międzynarodowe Torowe Mistrzostwa Czech w tej dyscyplinie sportu. Rywalizowano w 22 kategoriach, a wrotkarze z elbląskich klubów UKS „Viking” i KS „Orzeł” wywalczyli cztery tytuły mistrzowskie indywidualnie i jeden w trzyosobowej sztafecie.

Zawody „Hervis Czech Inline Open” zgromadziły na starcie 273 wrotkarzy z Węgier, Słowacji, Niemiec, Czech i Polski. Barwy Elbląga reprezentowało z powodzeniem 20 wrotkarzy, a świadczy o tym ich efektowny dorobek medalowy.
       - Mam szczególne powody do zadowolenia, bo bardzo dobrze spisali się powołani do kadry elbląscy wrotkarze - mówi Ryszard Białkowski, trener kadry Polski. - W kategorii junior „A” z tytułu mistrza Czech na 500 m jest zadowolony specjalizujący się w sprintach Daniel Mazurek (Viking), który ponadto zdobył dwa srebrne medale - na 1500 m i w klasyfikacji wielobojowej, uwzględniającej wyniki z czterech biegów. Potwierdził wynikami trafność podjętej decyzji o reprezentacyjnej nominacji Piotr Sowa (Orzeł), zdobywając mistrzostwo w biegu na 5000 m na punkty oraz dwa brązowe medale na 1500 m i w wieloboju. Brązowy medal na 500 m wywalczył kadrowicz Paweł Toruń (Orzeł). W kategorii junior „B” klasą dla siebie był Artur Kisielewski (Viking), zdobywając dwa mistrzostwa Czech na 500 m i na 5000 m na eliminacje. Ten dorobek wzbogacił o dwa srebrne medale na dystansie 1000 m i w wieloboju. Ponadto Kisielewski, biegnąc z Łukaszem Mazurkiem (Viking) i Mateuszem Brydzińskim (Viking) w sztafecie reprezentacji Polski, na 3000 m zdobył z kolegami kolejny złoty medal. Po tym pasjonującym biegu, w którym nasi wrotkarze z powodzeniem odparli zacięte ataki sztafet Niemiec i Czech, będę zabiegał, by traktowany jako rezerwa kadry Łukasz Mazurek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, tym bardziej, że w wieloboju zajął punktowane, szóste miejsce. W Benatkach startowały także dzieci z elbląskich klubów, ale miejsc na podium nie zajmowały. Po tym owocnym w medalowy dorobek starcie kadrowicze będą trenowali w macierzystych klubach, a 24 lipca spotkają się na konsultacji szkoleniowej, po której pojedziemy na Mistrzostwa Europy do Ostendy w Belgii - informuje Ryszard Białkowski.