UWAGA!

Skład Startu domknięty

 
Elbląg, Skład Startu domknięty
fot. Anna Dembińska

Osiemnaście zawodniczek będzie liczyła kadra elbląskiego Startu w sezonie 2014/2015. Ostatnią nową zawodniczką, którą zakontraktowano jest młoda bramkarka z Koszalina.

Kilka tygodni temu poznaliśmy zawodniczki, które od przyszłego sezonu mają zasilić elbląską drużynę. Są to: rozgrywająca Lidia Żakowska, obrotowa Aleksandra Mielczewska oraz skrzydłowa Magdalena Szopińska. Klub czynił również starania, by pozyskać trzecią bramkarkę - Okazało się, że choroba Eweliny Kędzierskiej nawraca, zdarza się, że ma gorsze wyniki i nie może trenować - mówił w okresie roztrenowania Antoni Parecki. - Jedna bramkarka nie wystarczy, dlatego musimy poszukać kolejnej. Do tej pory w treningach pomagała nam Alicja Klarkowska (juniorka młodsza z Truso Elbląg - przyp. red.). - dodał szkoleniowiec Startu. - Do trzech nowych zawodniczek dołączyła czwarta -20-letnia bramkarka Justyna Borkowska, którą na rok wypożyczyliśmy z Koszalina - powiedział dyrektor zarządzający Dariusz Bajczyk. - Poczyniliśmy zakupy z rozsądkiem, na miarę naszych możliwości. Mam nadzieję, że nowe zawodniczki wniosą do zespołu trochę ambicji, chęci i sportowego ducha. Te zakupy nie osłabiły drużyny, ale odświeżyły i uzupełniły skład. Przed sezonem liczyliśmy, że uda nam się kupić jedną - dwie klasowe rozgrywające. Gdyby znaleźli się jacyś sponsorzy, to byśmy to uczynili. Okazało się, że to nie są małe pieniądze i po prostu nie daliśmy rady. Start ma ogromny potencjał. Jeśli uda się ustabilizować zespół to o kolejny sezon możemy być spokojni. W przyszłym roku niektórym zawodniczkom kończą się kontrakty i jeśli w tym nie pokażą na co je stać, to będą musiały liczyć się z tym, że zostaną zastąpione takimi, które mają chęci, ambicję i potencjał - zakończył Dariusz Bajczyk. - Przychodzą do nas cztery nowe zawodniczki. Są to dobre piłkarki i myślę, że ich pojawienie się w drużynie spowoduje przede wszystkim podwyższenie waleczności na treningach, a to podstawowy warunek w celu podniesienia poziomu meczowego - dodała trenerka Justyna Stelina.
       W sezonie 2014/2015 drużyna będzie liczyła osiemnaście zawodniczek. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy do zespołu powróci kontuzjowana Wioleta Janaczek.
      
       Skład drużyny:

       lewe skrzydło: Kinga Grzyb, Katarzyna Cekała
       lewe rozegranie: Monika Aleksandrowicz, Edyta Szymańska
       środek rozegrania: Joanna Waga, Lidia Żakowska
       prawe rozegranie: Agnieszka Wolska, Marta Karwecka
       prawe skrzydło: Katarzyna Koniuszaniec, Magdalena Szopińska, Aleksandra Jędrzejczyk
       obrotowe: Aleksandra Mielczewska, Hanna Sądej, Sylwia Klonowska
       bramkarki: Ewa Sielicka, Ewelina Kędzierska, Justyna Borkowska
       kontuzja: Wioleta Janaczek
      
      
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama