UWAGA!

Sparingi sprawdzą formę po zgrupowaniu (piłka siatkowa)

Elbląg, Siatkarki II ligowego zespołu E. Leclerc Orzeł trenowały podczas tygodniowego zgrupowania w Starym Polu
Siatkarki II ligowego zespołu E. Leclerc Orzeł trenowały podczas tygodniowego zgrupowania w Starym Polu (fot. arch. AD)

Do Elbląga po tygodniowym zgrupowaniu w Starym Polu wróciły siatkarki II ligowego zespołu E. Leclerc Orzeł. Trener Andrzej Jewniewicz wysoko ocenia pracę jaką włożyły wszystkie zawodniczki na obozie i wierzy w możliwości swoich podopiecznych w konfrontacji z drużyną ŁKS UKS 179 z Łodzi o utrzymanie się w II lidze.

Przygotowany plan treningów został na zgrupowaniu w pełni wykonany – informuje szkoleniowiec. – Trenowaliśmy trzy razy dziennie przez pięć godzin z udziałem wszystkich zawodniczek kadry. Większe obciążenia miały siatkarki na dwóch popołudniowych treningach, w których uczestniczyły dojeżdżające do Starego Pola z Elbląga zawodniczki studentki zdające w tym okresie egzaminy semestralne na uczelniach. Często naszą pracę obserwowali zaciekawieni rodzice siatkarek i w zgodnej opinii stwierdzali widoczne postępy. Jestem przekonany, że jeśli dziewczyny zagrają tak jak to demonstrowały podczas zgrupowania, to utrzymamy status II ligowego zespołu. Dodam, że dobre wrażenia z obozu zakłóciła kontuzja Sylwii Pilarek, jakiej doznała w czwartek podczas towarzyskiego meczu Zrywu Volley Iława z Pałacem z Bydgoszczy. Na usilną prośbę trenera z Iławy zwolniłem Sylwię na to spotkanie i teraz dziewczyna ma nogę w gipsie z podejrzeniem skręcenia nogi. Wysłaliśmy zawodniczkę na specjalistyczną konsultację medyczną do Olsztyna, ale nie mamy pewności, czy zagra w pierwszym dwumeczu w Łodzi.
       Na zgrupowaniu w Starym Polu nie kończymy przygotowań do fazy play-off – uzupełnia szkoleniowiec. – Pierwszym sprawdzianem formy po obozie, będzie już jutro (30 stycznia) mecz z budowaną w Olsztynie drużyną siatkarek aspirującą do awansu do II ligi. Za tydzień, w dniach 6-7 lutego, weźmiemy udział w turnieju w Świeciu, gdzie zagrają dwie II ligowe drużyny, miejscowy wicelider grupy MUKS Joker Makro i Czarni Słupsk. A potem, do czasu wyjazdu do Łodzi, będziemy szlifowali formę na treningach w Elblągu.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama