Sparingi w regionie (piłka nożna)

W ten weekend meczu kontrolnego nie rozgrywała III-ligowa Olimpia Elbląg, która w sobotę wróciła ze Sztutowa, gdzie przez sześć dni przebywała na obozie przygotowawczym. Grano za to w niższych ligach.

Nie popisała się czwartoligowa Zatoka Braniewo, która w halowym memoriale im. Władysława Gątkiewicza i Piotra Chomicza w Bartoszycach zajęła ostatnie miejsce. Inny zespół z IV ligi warmińsko-mazurskiej, Polonia Pasłęk nie dojechała do Gdyni na sparing z Bałtykiem. Piątoligowi Błękitni Orneta ulegli 1:3 w Lidzbarku Warmińskim miejscowej Polonii.

Wrócili wcześniej
     Elblążanie od 12 do 21 lutego mieli zaplanowany obóz przygotowawczy w Sztutowie. Zgrupowanie zakończyło się jednak wcześniej z uwagi na wirus grypy, który zaatakował drużynę, wobec czego trener i kierownictwo klubu postanowiło skrócić zgrupowanie. Bez żadnych korekt odbywać się będą dalsze przygotowania olimpijczyków, które ruszą we wtorek. Najbliższy mecz kontrolny podopieczni Zbigniewa Kieżuna rozegrają w środę 21 lutego o godz. 11.30 w Gdyni z czwartoligowym Bałtykiem.

Nie zachwycili
     Zatoka Braniewo, zajmująca po rundzie jesiennej piątą lokatę w IV lidze, wzięła udział w memoriałowym turnieju halowym w Bartoszycach. Obok braniewian w zawodach zagrali gospodarze Victoria Bartoszyce, Łyna Sępopol, Sokół Ostróda, MKS Korsze i Granica Bezledy. Zawodnicy Stanisława Fijarczyka nie mogą zaliczyć występu w bartoszyckiej imprezie do udanych - przegrali wszystkie mecze, nie zdobywając przy tym żadnej bramki. Zatoka uległa kolejno 0:1 Granicy Bezledy, 0:2 MKS Korsze i w meczu o 5. miejsce 0:1 Łynie Sępopol.
     W memoriale Władysława Gątkiewicza i Piotra Chomicza zwyciężyła Granica Bezledy, która w finale 2:1 pokonała gospodarzy Victorię Bartoszyce. Trzecie miejsce, po zwycięstwie 4:0 nad MKS Korsze, zdobył Sokół Ostróda. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Daniela Dąbrowskiego (Sokół), najlepszym bramkarzem Piotra Białego (Victoria), a najlepszym strzelcem został Mariusz Zieliński (Granica, 3 gole).

Nie dojechali
     Polonia Pasłęk w sobotę 17 lutego miała zagrać w Gdyni na sztucznej murawie boiska GOSiR mecz kontrolny z Bałtykiem. Pasłęczanie z powodów organizacyjnych (zdziesiątkowany przez chorobę skład) nie pojawili się jednak w Trójmieście, powiadamiając wcześniej niedoszłego sparingpartnera. Bałtyk w zastępstwie Polonii zmierzył się piątoligowym Grunke Somonino, gromiąc rywala 7:0.

Porażka Błękitnych
     W drugim meczu sparingowym w trakcie przerwy zimowej Błękitni Orneta zmierzyli się w Lidzbarku Warmińskim z miejscową Polonią. Ornecianie, którzy zagrali osłabieni brakiem Rafała Mianowskiego, Daniela Koguta i Sebastiana Kowalskiego, ulegli gospodarzom w stosunku 1:3, a honorową bramkę dla Błękitnych zdobył Bartłomiej Kobierski w 70. minucie meczu.
     Spotkanie rozegrano na bocznej płycie, źle przygotowanej, oblodzonej i bardzo nierównej. Z uwagi na takie warunki grano 2x35 minut. Wynik sparingu mógłby być bardziej korzystny dla zespołu z Ornety, gdyby w 30. minucie Adrian Gołębiewski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym jednego z obrońców Polonii. Tak się jednak nie stało i do przerwy 2:0 prowadzili gospodarze po strzałach Michała Sadonia i Szymona Orła. Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Sadoń, a wynik meczu w ostatniej minucie ustalił wspomniany Kobierski. Goście po meczu mieli pretensje do organizatorów, iż nie powiadomili ich wcześniej o fatalnym stanie boiska, bo spotkanie można było rozegrać w normalnych warunkach w Ornecie.
     Polonia Lidzbark Warmiński - Błękitni Orneta 3:1 (2:0)
     1:0 - Sadoń (24.), 2:0 - Sz. Orzeł (27.), 3:0 - Sadoń (42.), 3:1 - Kobierski (70.)
     W Błękitnych wystąpili: Jóźwiak - Basałygo, Szybko, Werhun, Kobierski, Żmijewski, Michalski, Kałamajski, A. Gołębiewski, Kowalczuk , K. Gołębiewski, Dublanka, Szczęch, Postek, Ciosek, Szydłowski.

5:0 z Pomowcem
     W niedzielę w Gronowie Elbląskim beniaminek V ligi ZKS Olimpia zmierzyła się w swoim drugim meczu sparingowym w przerwie zimowej z A-klasowym GLKS Gronowo. Elblążanie wygrali wysoko 5:0, mimo że w ich szeregach zabrakło kilku podstawowych zawodników, m.in. Marcina Wielgata, Piotra Tyburskiego i Bartłomieja Berdzika, którzy w tym czasie wywalczyli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju halowym Etna Cup 2007. Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Bogdan Wojtas (3), Łukasz Gładek i Przemysław Sambor.
     Kolejny sparing druga Olimpia zagra w najbliższą sobotę 24 lutego o godz. 13 z Błękitnymi w Ornecie.
     Pomowiec Gronowo Elbląskie - ZKS Olimpia Elbląg 0:5 (0:2)
     0:1 - Sambor (15.), 0:2 - Gładek (33.), 0:3, 0:4, 0:5 - Wojtas (55., 69., 79.).

• Skład POMOWCA w meczu z ZKS: Basiński-Chojnacki,Jasnoch,Boniecki (70"Sudoł),Trybuś (80"Zdrojewski)-Sądej (46"Karpiński)-Brzeziński (65"T.Zając),Wołyniec ,K.Józefowski (46"Stelmach),Szkopek-Szulc. Jeszcze kilka uwag: B.Wojtas nie strzelił 3 bramek, tylko 2 w tym 1 z rzutu karnego (3 bramka zapisana dla Bogdana była samobójcza). ZKS wygrał zasłużenie choć trochę za wysoko. Pomowiec prowadził otwartą grę. Zawodziła jednak skueczność pod bramką ZKS. W drużynie Darka K. zdecydowanie brakowało zawodników do gry w środku pola (Berdzik, Szucki) gdzie momentami POMOWIEC dominował.
  • Najbliższy sparing GLKS POMOWIEC z ŻUŁAWAMI Nowy Dwór Gdański. Niedziela 25.02.2007 godzina 13.00 Gronowo Elbl. Zapraszamy!