UWAGA!

Sportowcy z Kaliningradu na lodowym zgrupowaniu w Elblągu

Elbląg, Sportowcy z Kaliningradu na lodowym zgrupowaniu w Elblągu
(fot. M)

Zmiany w grafiku korzystania z lodowiska MOSiR-u przy ul. Karowej, o których informowaliśmy, wynikają z użytkowania obiektu przez grupę zawodniczek i zawodników z Kaliningradu, specjalizującą się w jeździe figurowej na lodzie i hokeju.

Od 3 stycznia przebywają oni w Elblągu na zgrupowaniu sportowym. Rozmawialiśmy z trenerami obu dyscyplin sportowych.
       – Nasi podopieczni to uczniowie Kompleksowej Szkoły Sportowej Dzieci i Młodzieży w Sportach Zimowych w Kaliningradzie – mówi Tatiana Surajewa, trenerka łyżwiarzy figurowych. – Przyjechaliśmy do Elbląga, bo są tu bardzo dobre warunki do treningu na lodzie. W Kaliningradzie mamy do dyspozycji małe lodowisko o wymiarach 22 x 40 metrów, a to nie pozwala na kompleksowe przygotowanie zawodników do startu w łyżwiarstwie figurowym, w którym liczy się pokaz umiejętności na tafli lodu o pełnym wymiarze. W Elblągu trenuje grupa 12 zawodników w wieku od 5 do 13 lat. Lód jest bardzo dobrze przygotowany, a trenujemy dwa razy dziennie, mając do dyspozycji całe lodowisko. Już dziś mogę powiedzieć, że efekty zgrupowania przełożą się z pewnością na dobre wyniki sportowe moich podopiecznych. Już mamy medalowe sukcesy, a rywalizujemy z klubami prowadzącymi sekcje łyżwiarstwa figurowego na Litwie i Łotwie oraz na zawodach w Rosji. W Elblągu zapewniono nam dobre warunki bytowe w hotelu „Stadion” prowadzonym przez MOSiR. Wiemy, że macie tu początkującą sekcję łyżwiarstwa sportowego. Organizujemy wspólne treningi wraz z trenerką Beatą Kukomską, a przy okazji wymieniamy doświadczenia z pracy z dziećmi i młodzieżą. Myślę, że dobrze byłoby te kontakty rozwinąć, doprowadzić do wymiany grup sportowych, a przede wszystkim zorganizować na waszym lodzie międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym.
       W Elblągu łyżwiarze będą do 10 stycznia. Tego dnia wezmą udział w pokazie zorganizowanym z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      

 


       – Na zgrupowaniu w Elblągu mam 21 zawodników, każdego dnia prowadzę tu dwukrotne zajęcia po 1,5 godziny każde – informuje Aleksander Jermakow, trener hokeistów z Kaliningradu. – Przy okazji wyjaśnię, że to jedna z sześciu grup hokejowych, jakie mamy w naszej szkole. Treningi hokejowe rozpoczynamy z grupą dzieci już w wieku 5 lat, a najstarsi mają 14 lat. Nasze drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych w różnych kategoriach wiekowych z zespołami Litwy i Łotwy. W ubiegłym roku wszystkie zajmowały miejsca na podium tych lig. Szkoła, w której pracuję, ma oryginalny system naboru uczniów. Decyzje o nauce dzieci w naszej szkole podejmują ich rodzice. Zawierają oni ze szkołą pisemne umowy, na mocy których zobowiązują się do comiesięcznych wpłat w wysokości 1000 rubli za swego syna lub córkę. Ponadto do nich należy obowiązek zakupu ubiorów sportowych, a także pokrycie kosztów uczestnictwa ich dzieci w zgrupowaniach sportowych, również tego w Elblągu. Od władz obwodu honoraria za pracę otrzymują nauczyciele i trenerzy. W waszym mieście powstała drużyna hokejowa, która dopiero niedawno zaczęła cykl szkoleniowy. Kaliningrad nie jest zbyt odległy od Elbląga, toteż liczymy na nawiązanie bliskich kontaktów sportowych z tym zespołem. Rozgrywanie meczów między naszymi drużynami będzie służyło doskonaleniu każdej z nich. Na razie do takiej konfrontacji nie dojdzie, ale dyrektor MOSiR zabiega o sprowadzenie do Elbląga na mecz kontrolny z nami drużyny hokejowej z Gdańska lub Malborka. Byłoby to interesujące podsumowanie naszej obecności na zgrupowaniu w gościnnym Elblągu, które kończymy 9 stycznia.
      
      

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I świetnie. Oby jak najwięcej ekip przyjeżdżało do nas na zgrupowania. Zapraszamy częściej :-)
 • lodowisko otwarte bardzo krotko w tygodniu i jeszcze zmniejszaja te pule? a co sie dzieje na lodowisku od 8 do 16? bo tak sie sklada ze nikogo tam nie ma i swiatla sa wylaczone. .. czy nie moznma w tych godzinach trenowac?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-05)
 • trenuja na chwale stalina i putina - tylko ciekawe jaki nasz w tym interes?
 • Do ArnoldaUPR- Wyłączone światła na lodowisku nie świadczą o tym, że nic się tam nie dzieje. W słoneczne dni naturalne oświetlenie wystarcza do prowadzenia zajęć szkoleniowych, jakie w tym czasie się odbywają : w godz. 8-14 - powszechna nauka jazdy na łyżwach dla uczniów szkół elbląskich, 14-17 trenują kluby/po zapadnięciu zmroku włączane są światła/, w godz. wieczornych funkcjonuje ogólnodostępna ślizgawka dla mieszkańców Elbląga i nie tylko. Wyjątkowo w tym tygodniu w godzinach przedpołudniowych trenują zawodnicy z Kaliningradu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stały bywalec lodowiska(2010-01-05)
 • Miło widzieć rozwój kontaktów między sąsiednimi krajami. Myślę, że to tylko może pomóc młodszym pokoleniom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  już trochę starszy(2010-01-06)
 • bardzo ładna pani trener. jestem za !!!
 • śliczna rosjaneczka. .. i to w naszych barwach :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie taki ładny(2010-01-06)
 • Tylko szkoda, że takie młode te Rosjanki. Nie mogły przyjechać takie 15+? :)
 • makijaż od lat ten sam
Reklama