UWAGA!

Sportowy weekend z portEl.pl

 Elbląg, Sportowy weekend z portEl.pl

W nadchodzący weekend w Elblągu o ligowe punkty powalczą piłkarki ręczne Startu, a młodzi futsaliści Olimpii o awans do II ligi. W naszym mieście odbędzie się też trening przed kwietniową Ultra Wysoczyzną, Concordia rozegra sparing, a na lodowisko Helena zawita jedno z najbardziej rozpoznawalnych zimowych miasteczek.

Pierwszy sparing Olimpii
       Dziś (20 stycznia) piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg rozegrają pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Rywalem podopiecznych Przemysława Gomułki będzie pierwszoligowa Arka Gdynia. Spotkanie odbędzie się w Cetniewie. Pierwszy gwizdek o godzinie 16. Mecz będzie transmitowany na kanale YT gdyńskiego klubu.

 

Zimowe miasteczko na lodowisku

21 i 22 stycznia jedno z najbardziej rozpoznawalnych zimowych miasteczek zawita na lodowisko Helena w Elblągu. Skorzystać będzie można z doświadczenia najlepszych instruktorów łyżwiarstwa i atrakcji dla wszystkich szukających miejskich, rodzinnych rozrywek podczas ferii. Więcej informacji tu.

 

Potrenuj przed Ultra Wysoczyzną

22 kwietnia odbędzie się druga edycja zawodów Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna, gdzie uczestnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: Ryk Jelenia - 80 km (+/- 1900 m przewyższeń), Wycie Wilka - 52 km (+/- 1100 m przewyższeń), Kwik Dzika - 25 km (+/- 1000 m przewyższeń) lub Pisk Lisa - 12 km (+/- 500 m przewyższeń). Dwie dłuższe trasy poprowadzone będą przez całą Wysoczyznę Elbląską, natomiast zawodnicy z dwóch krótszych dystansów będą rywalizować w elbląskiej Bażantarni. W najbliższą sobotę chętni będą mogli wziąć udział w treningu na trasie Kwik Dzika. Start o godz. 9 z parkingu przy muszli koncertowej.

 

Concordia z Gedanią
       W sobotę (21 stycznia) piłkarze trzecioligowej Concordii Elbląg zmierzą się z Gedanią Gdańsk w drugim meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego. Rywal pomarańczowo - czarnych występuje w drugiej grupy III ligi. Podczas sparingu trener elblążan Adrian Żurański będzie miał okazję przyjrzeć się grze testowanych zawodników. Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 14.

 

Start z Jarosławiem

Piłkarki ręczne Startu, po zeszłotygodniowej wysokiej porażce w Piotrkowie Trybunalskim, będą chciały się zrehabilitować i wygrać sobotni mecz przed własną publicznością. W sobotę elblążanki podejmą Eurobud JKS Jarosław, z którym to wygrały w pierwszej rundzie 25:23. Obecnie zespoły dzieli siedem punktów i mamy nadzieję, że dystans ten uda się powiększyć. Początek meczu w hali przy al. Grunwaldzkiej o godz. 18.

 

O II ligę w hali
       W niedzielę (22 stycznia) futsaliści Olimpii Elbląg zagrają drugi mecz barażowy o wejście do II ligi futsalu. Rywalem żółto-biało-niebieskich będzie zwycięzca warmińsko - mazurskiej III ligi - Jurand Barciany. W pierwszym meczu w Barcianach padł remis 5:5. Pierwszy gwizdek o godzinie 16 w hali przy al. Grunwaldzkiej, wstęp wolny.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama