Srebrne Truso (piłka ręczna)

Najmłodsze piłkarki ręczne MKS Truso Elbląg wicemistrzyniami Polski! Przez mistrzowski turniej szły jak burza, przegrały jedynie w finale z MTS Kwidzyn. To wielki sukces grupy młodziutkich zawodniczek, ich rodziców i utytułowanego trenera Jerzego Ringwelskiego.

Młodziczki Truso jechały do Kwidzyna na finał Mistrzostw Polski Młodziczek z nadziejami na medal. I słusznie, bo o zawodniczkach trenera Ringwelskiego mówi się od pewnego czasu same dobre rzeczy. Podkreśla się zaangażowanie samych dziewcząt, ale też ich rodziców.
     W Kwidzynie reprezentantki Truso wygrały wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej: z Bukowiną 30:18, z KSS Kielce 22:20 i ze Zrywem Chorzów 21:13. Z pierwszego miejsca awansowały do półfinału, w którym zmierzyły się z Samborem Tczew. I znów okazały się lepsze od rywalek - wygrały 37:25 (15:14).
     W finale elbląskie szczypiornistki zagrały z gospodyniami i naprawdę niewiele, bo tylko dwie bramki dzieliły je od tytułu. Przegrały 20:22 (9:10) i zdobyły srebrne medale i tytuły wicemistrzyń Polski młodziczek.
     O klasie zespołu świadczą również indywidualne wyróżnienia przyznane zawodniczkom. Ewelina Ocalewicz wywalczyła tytuł królowej strzelczyń turnieju (rzuciła 38 bramek) i otrzymała prestiżowe wyróżnienie dla najwszechstronniejszej zawodniczki mistrzostw. Jej koleżanka Kamila Nowakowska została najlepsza bramkarką. W „siódemce mistrzostw” wybieranej przez grono fachowców znalazły się dwie podopieczne trenera Jerzego Ringwelskiego - Ewelina Ocalewicz i Agata Szulc.