UWAGA!

Srebro i brąz elblążanina (pływanie)

W niedzielę zakończyły się trzydniowe Pływackie Mistrzostwa Polski: w Poznaniu 15-latków i w Wołowie 16-latków. Elbląg na mistrzostwach reprezentowało pięcioro pływaków z klubu Jedynka. Srebrny i brązowy medale zdobył Sebastian Karaś w stylu grzbietowym.

W Poznaniu elbląscy pływacy zaznaczyli udział w mistrzostwach wysokimi lokatami w finałach. Na piątych miejscach wyścig na 50 m stylem dowolnym ukończyli Magdalena Deleżuch (28:22) i Paweł Witkowski (25:78). Na dystansie 200 m dowolnym Magdalena Deleżuch była siódma (2:15.47), a Paweł Witkowski dwunasty (2:06.96).
     Nie zawiódł oczekiwań najlepszy elbląski grzbiecista. Zdobył srebrny medal na 200 m z czasem 2:11.15. Trzeba podkreślić, że do niego należy aktualny rekord Polski na tym dystansie - 2:08.91. Zawody na 200 m dowolnym na 10. miejscu ukończyła Wioleta Świniarska (2:34.93).
     W ostatnim dniu mistrzostw, w niedzielę, Sebastian Karaś uplasował się na trzecim miejscu na 100 m grzbietem (1:01.70) i zdobył brązowy medal dla Elbląga. W wyścigu na 100 m dowolnym szóste miejsca zajęli: Magdalena Deleżuch (1:01.00) i Paweł Witkowski (56.68).
     Na mistrzostwach w Wołowie startował z elbląskiej „Jedynki” tylko Maciej Pasieczny. Był szósty na 200 m dowolnym (1:59.42) i dziewiąty na 400 m dowolnym (4:16.06).
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratulacje dla Sebastiana i całej ekipy. Złoty medal podobno przegrał bardzo pechowo - zahaczył ręką o linę torową i tym samym wytracił prędkość. Cóż, jak się pływa na czymś takim jak basen mosir w Elblągu, to i tak można sie potem czuć jak mistrz świata. Relację telewizyjną pan red. A.M. "okrasił" jak zawsze, tą samą wstawką z zawodów 'Już pływam", czy coś w tym stylu. To antypropaganda pływania, nie nie ma nic wspólnego z tym sportem. Szkoda.
Reklama